Absolwenci WPiA UJ doskonale zdali egzaminy na aplikacje prawnicze

Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą, które potwierdzają wysoki poziom wykształcenia absolwentów Wydziału Prawa i Administracji UJ. Wedle opublikowanych danych w 2019 roku popisali się oni imponującą skutecznością, osiągając aż 83,4% pozytywnych wyników egzaminów. Sukces ten został osiągnięty po raz dwunasty z rzędu.

Absolwenci WPiA UJ uzyskali przy tym najwyższą średnią liczbę punktów z egzaminów wstępnych. Warto dodać, że zdecydowana przewaga odnotowana została także w klasyfikacji dotyczącej zdawalności wśród  absolwentów studiów niestacjonarnych. Uzyskane wyniki naszych absolwentów potwierdzają skuteczność przyjętej koncepcji kształcenia przyszłych prawników na UJ.

Podkreślić należy też, że WPIA UJ jest liderem także w przypadku aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej, gdzie liczba 38 osób stanowi 20,4% ogółu przyjętych.

Wyniki zostały zaprezentowane podczas konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, gdzie Uniwersytet Jagielloński reprezentowała dr hab. Barbara Iwańska, prof. UJ, prodziekan WPiA UJ ds. studiów prawniczych.

40 mln zł na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych prowadzonych w UJ CM
Zespół UJ zwyciężył w międzynarodowym konkursie mediacyjnym
UJ zgłasza najwięcej w Polsce wniosków do Europejskiego Urzędu Patentowego
MCB UJ przeprowadzi badania środka przeciwko łuszczycy