Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim

Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim

W dniach 24-25 lutego na zaproszenie Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu (IBiDW UJ) na Uniwersytecie Jagiellońskim przebywał prof. Massimo Leone – światowej sławy semiotyk, badacz semiotyki kulturowej i wizualnej, stale zatrudniony na Uniwersytecie Turyńskim oraz Uniwersytecie Szanghajskim.

Prof. Leone posiada podwójny tytuł doktora: z religioznawstwa (Uniwersytet Paryski (Sorbona)) oraz historii sztuki (Uniwersytet we Fryburgu). W swojej pracy naukowej koncentruje się na roli religii we współczesnych kulturach. Massimo Leone jest autorem ośmiu książek i ponad czterystu artykułów z zakresu semiotyki i religioznawstwa, a także redaktorem trzydziestu tomów zbiorowych. Wykładał w Afryce, Azji, Australii, Europie i obu Amerykach. W 2018 roku został laureatem prestiżowego grantu ERC Consolidator.

Przez ostatnie 5 miesięcy przebywał w Polskim Instytucie Studiów Zaawansowanych (PIASt) PAN w Warszawie, gdzie w ramach stypendium prowadził badania dotyczące demokracji i trollingu w komunikacji internetowej.

Podczas wizyty na Uniwersytecie Jagiellońskim prof. Leone dwukrotnie spotkał się ze społecznością akademicką. 24 lutego, wykładem pt. „Semiotic Ideologies of the Face across Religious Cultures”, zainaugurował nowy semestr w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu, zaś dzień później, w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej, wygłosił wykład pt. „Mediation and Intermediation of the Face in the Digital Imagery”.

Kamila Junik-Łuniewska

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus
XIII ogólnopolska konferencja "Kontrowersje w pediatrii"
Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczczono pamięć ofiar Holokaustu

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj