Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Szpital Uniwersytecki zamyka następne oddziały kliniczne

Szpital Uniwersytecki zamyka następne oddziały kliniczne

W związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU) postanowiła objąć kwarantanną 2 kolejne oddziały kliniczne: nefrologii i dializoterapii wraz ze stacją dializ oraz angiologii. W niedzielę placówka poinformowała, że zawiesiła reumatologię i immunologię oraz sąsiadującą z nim gastrologię i hepatologię, ponieważ u 3 pracowników stwierdzono wynik dodatni SARS-CoV-2.

"Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi. Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jednocześnie informujemy, że do czasu zakończenia kwarantanny zostają wstrzymane wszystkie przyjęcia na wszystkie oddziały kliniczne" - czytamy w komunikacie dyrekcji SU.

Jednocześnie przypominamy, że 21 marca wystartowała kampania charytatywna Uniwersytetu Jagiellońskiego na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego. Celem akcji #ujdlaszpitala jest zbiórka pieniędzy na zakup systemu do dekontaminacji pomieszczeń gazową formą nadtlenku wodoru. O tym jak można się do niej przyłączyć, piszemy TUTAJ.

Polecamy również
Piąta edycja Próbnej Matury z Chemii z Wydziałem Chemii UJ i "Dziennikiem Polskim"
Nowoczesne urządzenie do diagnostyki SARS-CoV-2 już w Krakowie
Prawie 1,8 miliona złotych uzbierano w ramach akcji #ujdlaszpitala
Apel KRASP w związku z wyborami prezydenckimi

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj