Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Szpital Uniwersytecki dostał nowoczesną karetkę ratunkową

Szpital Uniwersytecki dostał nowoczesną karetkę ratunkową

W ubiegły piątek Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU) otrzymał pierwszą z dwóch karetek przyznanych w ramach pomocy Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Ambulans jest przystosowany do bezpiecznego niesienia pomocy osobom zarażonym COVID-19. Posiada także wyposażenie w pełni zgodne z wymaganiami Państwowego Ratownictwa Medycznego. Wartość jednego samochodu to ponad 600 tys. zł.


Uroczyste wręczenie pojazdu odbyło się w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym (KPR). Uczestniczyli w nim m.in. wicemarszałkowie Tomasz Urynowicz i Łukasz Smółka, dyrektor SU Marcin Jędrychowski oraz dr n. med. Małgorzata Popławska dyrektorka KPR. - Będzie to karetka dedykowana do realizacji terapii pozaustrojowych. Jest to bez wątpienia rozwiązanie nowatorskie, które do tej pory w kraju istnieje w bardzo niewielu miejscach i mam nadzieję, że przyczyni się w istotny sposób się do poprawy bezpieczeństwa pacjentów - podkreśla Marcin Jędrychowski.

Na pakiet medyczny Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej przeznaczono 120 mln zł ze środków funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz wkładu z budżetu centralnego. W ramach całego pakietu 45 szpitali i jednostek zdrowia z Małopolski otrzyma łącznie 50 karetek, sprzęt medyczny, środki ochrony osobistej, urządzenia i środki do dezynfekcji, aparaturę do wyposażenie laboratoriów czy testy na badania w kierunku SARS-COV-2. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Fot. Archiwum SU

Polecamy również
Naukowcy apelują o ochronę biomedycyny przed konsekwencjami fałszywych obietnic
Nie żyje prof. Stanisław Grodziski
Prof. Krzysztof Pyrć: Koronawirusy zmieniają się stosunkowo powoli
Nie żyje Jerzy Pilch. Był absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj