Kilkunastu młodych badaczy z UJ ze stypendiami ministra nauki

18 wybitnym, młodym naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego - którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu - przyznano stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Każdy z nich będzie otrzymywał grant w wysokości ponad 5 tys. zł miesięcznie.

W tym roku szef resortu nauki Wojciech Murdzek wybrał 200 stypendystów spośród 1793 wnioskodawców. Stypendium może być przyznane młodym naukowcom, którzy w dniu podjęcia decyzji o przyznaniu stypendium, tj. 15 czerwca 2020 r., posiadali status młodego naukowca - są doktorantami lub nauczycielami akademickimi i nie posiadały stopnia doktora albo posiadają stopień doktora, od uzyskania którego nie upłynęło 7 lat. Granty zostały przyznane na wnioskowany okres (maksymalnie 36 miesięcy), a ich miesięczna wysokość wynosi 5 390 zł.

Stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymali: Agata Bryk, dr Paweł Matusik i dr Michał Ząbczyk (Wydział Lekarski); dr Anna Majcher Fitas, dr Kamil Korzekwa, dr Rafał Zuzak, dr Mateusz Łącki i dr Marcin Zagórski (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej); dr Krystyna Nadachowska-Brzyska (Wydział Biologii); dr Dominik Kaim (Wydział Geografii i Geologii); dr Kinga Siewior (Wydział Polonistyki); dr Ewa Szumowska i Maciej Grzelczyk (Wydział Filozoficzny); dr Mateusz Grzęda i Paweł Gołyźniak (Wydział Historyczny); dr Katarzyna Jagodzińska (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych); dr Natalia Szałaj (Wydział Farmaceutyczny) oraz Michał Magott (Wydział Chemii).

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum