Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Konfucjusza w Krakowie wspiera Szpital Uniwersytecki w walce z koronawirusem

Instytut Konfucjusza w Krakowie wspiera Szpital Uniwersytecki w walce z koronawirusem

Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie” po raz kolejny zaangażowało się w pomoc w walce z pandemią koronawirusa, przekazując Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie środki ochrony osobistej.

W symbolicznym przekazaniu części środków ochronnych przeznaczonych dla personelu medycznego, które odbyło się 3 lipca uczestniczyli: prof. Adam Jelonek, dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz dr Bogdan Zemanek, dyrektor CJiKCh UJ "Instytut Konfucjusza w Krakowie". Z inicjatywą pozyskania środków ochrony osobistej wystąpił chiński dyrektor Instytutu Konfucjusza w Krakowie Han Xinzhong oraz Confucius Institute Headquarters (Hanban).

W sumie dzięki pomocy Centrum do Szpitala Uniwersyteckiego trafiło 2,5 tys. masek ochronnych KN95, 300 sztuk gogli ochronnych, 5 tys. maseczek z gumką, 120 sztuk kombinezonów TYVEK. Sprzęt posiada wymagane certyfikaty i spełnia normy medyczne.

To już drugi raz, kiedy krakowski Instytut Konfucjusza wspiera Szpital Uniwersytecki. Poprzednio, w marcu br., w darze przekazano tysiąc masek chirurgicznych.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie pełni funkcję szpitala zakaźnego jednoimiennego i od marca przyjmuje pacjentów z objawami z COVID-19, dlatego jego pracownicy to osoby z pierwszej linii frontu walki z pandemią. To lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy laboratoriów, którzy codziennie muszą zmagać się z trudami walki z koronawirusem. Są najbardziej narażoną grupą, dlatego żeby ratować życie i zdrowie innych osób, personel medyczny sam musi być zdrowy i czuć się bezpiecznie podczas wykonywania swoich służbowych obowiązków, a nie da się tego osiągnąć bez odpowiednich środków ochrony osobistej.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
ABM dofinansuje badania kliniczne w Szpitalu Uniwersyteckim
Profesor Tomasz Guzik nowym przewodniczącym Rady FNP
Tytuły profesorskie dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Konferencja prasowa przed inauguracją roku akademickiego na UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj