Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Profesor Piotr Richter z tytułem Ambasadora Kongresów Polskich

Profesor Piotr Richter z tytułem Ambasadora Kongresów Polskich

Kierownik I Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego prof. Piotr Richter otrzymał tytuł Ambasadora Kongresów Polskich (AKP). To wyróżnienie dla osób, które aktywnie promują Polskę jako miejsce organizacji spotkań i konferencji poprzez aktywną działalność w międzynarodowych stowarzyszeniach.


Program Ambasadorów Kongresów Polskich to wspólny projekt Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Stowarzyszenia Konferencji i Kongresów w Polsce. Równolegle do programu działają Lokalne Kluby Ambasadora Kongresów, których celem jest wsparcie świata nauki i branżowych organizacji starających się o pozyskiwanie międzynarodowych konferencji i wydarzeń do miast i regionów objętych działaniem klubu.

Warunkiem otrzymania honorowego tytułu Ambasadora Kongresów jest pozyskanie co najmniej jednego wydarzenia o skali międzynarodowej dla Polski w ciągu ostatnich 3 lat oraz przekonanie kapituły o swoim zaangażowaniu na rzecz promocji Polski. Działalność na rzecz organizowania wydarzeń w Polsce nie może jednak wynikać bezpośrednio z obowiązków zawodowych kandydata.

Prawo zgłaszania kandydatów mają członkowie kapituły AKP, jednostki organizacyjne Polskiej Akademii Nauk, uczelnie i szkoły wyższe, stowarzyszenia i organizacje naukowe, instytucje kulturalne, organizacje gospodarcze i samorządowe, Polska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie "Konferencje i Kongresy w Polsce", regionalne convention bureau oraz osoby wcześniej uhonorowane tym tytułem.

W tym roku w głosowaniu korespondencyjnym wzięło udział 17 członków kapituły AKP, którzy finalnie wybrali 21 nowych Ambasadorów Kongresów Polskich.

Polecamy również
ABM dofinansuje badania kliniczne w Szpitalu Uniwersyteckim
Profesor Tomasz Guzik nowym przewodniczącym Rady FNP
Tytuły profesorskie dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Konferencja prasowa przed inauguracją roku akademickiego na UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj