Pandemia wirusa SARS-CoV-2 w Polsce okiem naukowców z UJ

Badacze z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ opublikowali w ostatnich tygodniach serię analiz poświęconych sytuacji epidemiologicznej w Polsce oraz jej konsekwencjach, powstałą w wyniku realizacji projektu „Bezpieczeństwo narodowe Polski w obliczu pandemii koronawirusa: implikacje wewnętrzne i międzynarodowe”. Projekt został sfinansowanych ze środków konkursu SocietyNow!#1 w ramach programu Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Przeprowadzone analizy dotyczą m.in. tematyki zarządzania kryzysowego, służby zdrowia, ochrony granic, cyberbezpieczeństwa, wykorzystania sił specjalnych oraz polityki międzynarodowej. Z ich pełną treścią można zapoznać się, klikając w linki poniżej:

Katedra Bezpieczeństwa Narodowego jest jednostką działającą od 1 stycznia 2015 r. (do 31 stycznia 2020 r. jako Zakład Bezpieczeństwa Narodowego) w ramach Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Zakład został utworzony w wyniku wydzielenia z Katedry Stosunków Międzynarodowych i Polityki Zagranicznej grupy pracowników naukowo-dydaktycznych specjalizujących się w zagadnieniach bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, konfliktów regionalnych, studiów strategicznych oraz prawa konfliktów zbrojnych.

Katedra Bezpieczeństwa Narodowego odpowiada za realizację programu dydaktycznego studiów I i II stopnia na kierunku „Bezpieczeństwo narodowe", rozwój badań w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie i w zakresie nauki o stosunkach międzynarodowych, współpracę ze studentami zainteresowanymi problematyką bezpieczeństwa, w szczególności ze studenckim Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego UJ, a także za współpracę z interesariuszami zewnętrznymi działającymi w sektorze bezpieczeństwa narodowego, a także z partnerami zagranicznymi.

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "Direction: Space"

W Szpitalu Uniwersyteckim przyszły na świat czworaczki

Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa