Zawodnicy UJ akademickimi wicemistrzami Polski w wioślarstwie

Zawody odbyły się w miniony weekend na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy. Swoje osady wystawiło piętnaście uczelni z całej Polski. Gospodarzem imprezy był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Studenci-wioślarze rywalizowali w jedynkach kobiet i mężczyzn, dwójkach podwójnych kobiet, dwójkach podwójnych wagi lekkiej mężczyzn oraz ósemkach kobiet i mężczyzn. W sumie w sześciu konkurencjach zgłoszonych zostało 60 osad.

W klasyfikacji generalnej zawodnicy reprezentujący Uniwersytet Jagielloński wywalczyli drugie miejsce i tytuł wicemistrzowski, po zaciętej rywalizacji ulegając nieznacznie wioślarzom z Akademii Morskiej w Szczecinie. Na trzecim miejscu uplasowali się sportowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W dwójce podwójnej kobiet brązowy medal dla UJ wywalczyły Maria Brzozowska i Paula Wydrych.

W rywalizacji mężczyzn w jedynkach zwyciężył reprezentujący UJ Krzysztof Kasparek.

Z kolei nasza ósemka - Arkadiusz Babecki, Mirosław Gotrfyd, Grzegorz Kasparek, Krzysztof Kasparek, Jan Mizerski, Mikołaj Palka, Mariusz Stańczuk, Łukasz Ziobrowski i Paula Wydrych zdobyła trzecie miejsce.

Na UJ obradowało prezydium ZG Akademickiego Związku Sportowego
Sportowe zakończenie roku 2020