Badaczka z UJ CM kolejną laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Dr Veronika Aleksandrovych z Katedry Patofizjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum została wyróżniona certyfikatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii "Naukowiec przyszłości".

Dr Veronika Aleksandrovych ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Odessie (Ukraina) oraz na Wydziale Biologicznym Uniwersytetu Państwowego I.I. Miecznikowa w Odessie (Ukraina). Następnie uzyskała specjalizację pierwszego stopnia w zakresie ginekologii i położnictwa, jest też absolwentką studiów na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Zagrzebiu (Chorwacja) w zakresie "USG w ginekologii i położnictwie".

Jest absolwentką dwóch studiów doktoranckich prowadzonych na UJ w języku angielskim: International PhD studies in medical sciences oraz Jagiellonian Interdisciplinary PhD Programmeramach projektu ZintegrUJ. W 2019 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską na Wydziale Lekarskim UJ CM.

Obecnie pracuje w Katedrze Patofizjologii, gdzie realizuje projekt badawczy (NCN – konkurs PRELUDIUM) zatytułowany "Badania nad zaburzeniami komórek śródmiąższowych typu Cajala (telocytów) w macicy jako potencjalnym czynnikiem niepłodności u pacjentek z mięśniakowatością macicy" i to właśnie ten projekt wyróżniła kapituła konkursu.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju wręczana jest od 5 lat i stanowi wyróżnienie dla innowatorów i inwestorów, osób i organizacji, których sposób działania i myślenia już lub w przyszłości wpływa na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczeństwa i gospodarki. Jej celem jest popularyzująca i promocja autorów innowacji technologicznych i społecznych, a także inwestycji w bezpośredni lub pośredni sposób podnoszących standard życia.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM

Naukowcy sprawdzą, jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"