Jak powstają pioruny? Wyjaśniają eksperci z Wydziału FAIS UJ

Naukowcy z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ sprawdzają fizyczne podstawy wybranych elementów ze świata kina. Tematem przewodnim premierowego odcinka "Fizyka na planie" są pioruny. Jesteście przekonani, że piorun nigdy nie uderza dwa razy w to samo miejsce? A może jesteście ciekawi, czy Doktor Emmett Brown z "Powrotu do przyszłości" jest bezpieczny w swoim DeLoreanie w czasie trafienia piorunem? Zachęcamy do obejrzenia filmu.

Zobacz video galerię

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych