Przy Szpitalu Uniwersyteckim zaparkował mobilny punkt szczepień

Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU) wraz z firmą Diamond Module opracował prototyp mobilnego punktu szczepień przeciw Covid-19. Może stanowić on doskonałą alternatywę dla stacjonarnych przychodni oraz być rozwiązaniem dedykowanym miejscom trudno dostępnym komunikacyjnie.

Mobilny punktu szczepień zbudowano z kontenera morskiego. W jego wnętrzu powstały 2 poczekalnie, gabinet lekarski, gabinet szczepień oraz pomieszczenie magazynowe i techniczne.

- Organizacja pracy w takim punkcie jest dość prosta. Potrzebujemy tak naprawdę trzy osoby: lekarza, który kwalifikuje pacjentów, pielęgniarkę odpowiedzialną za samo szczepienie oraz asystenta medycznego, który będzie wprowadzał dane do systemu - tłumaczy Marcin Jędrychowski, dyrektor SU.

Kontener jest ogrzewany, posiada klimatyzację i został wykonany z powierzchni łatwych do dezynfekcji. Zaprojektowano go zgodnie z wymogami i przepisami bezpieczeństwa sanitarnego.

- Mobilny punkt szczepień powinien zabezpieczyć dwie kwestie. Po pierwsze ograniczyć ryzyko konkurencji o przestrzeń medyczną w przychodniach, które już teraz mają problem z połączeniem organizacji punktu i codziennym przyjmowaniem pacjentów. Po drugie zabezpieczyć miejscowości, które nie mają możliwości zorganizowania stacjonarnych gabinetów szczepień - dodaje Marcin Jędrychowski.

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych

Profesor Paulina Kramarz wśród 25 Polek, które walczą o lepsze jutro

Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS