Stypendia Naukowej Fundacji Polpharmy dla doktorantów UJ CM

Młodzi naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum Agnieszka Jankowska, Jakub Fronczek i Michał Wysocki znaleźli się na liście laureatów 8. edycji konkursu o stypendium doktoranckie Naukowej Fundacji Polpharmy przyznawanego najzdolniejszym doktorantom. Jego wysokość wynosi 10 tys. zł.

Program stypendialny Naukowej Fundacji Polpharmy został uruchomiony w 2006 roku i jest adresowany do młodych naukowców, uczestników studiów doktoranckich uczelni medycznych i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. W dotychczasowych 8. edycjach przyznano 66 stypendiów o łącznej wartości 660 tys. zł. Doktorantów do udziału w konkursie rekomendują uczelnie, przy czym każda ma prawo zgłoszenia 3 kandydatów. Stypendia przyznaje zarząd Fundacji Polpharmy na wniosek Rady Naukowej. Zgodnie z przyjętym formularzem oceny wniosku punktowane są: założenia rozprawy doktorskiej (do 20 proc.), dotychczasowy dorobek (do 30 proc.) oraz publikacje (do 50 proc.).

W tegorocznej edycji na konkurs wpłynęło 17 wniosków, z czego z powodów formalnych odrzucono 4. UJ CM złożył 3 i wszystkie uzyskały pozytywną rekomendację komisji konkursowej. Stypendia otrzymali: Agnieszka Jankowska z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM oraz Jakub Fronczek i Michał Wysocki z Wydziału Lekarskiego UJ CM.

Naukowa Fundacja Polpharmy została powołana w 2001 roku. Jej misją jest wspieranie rozwoju nauk farmaceutycznych i medycznych. Głównym celem jest finansowanie realizacji projektów badawczych o wyjątkowym znaczeniu dla rozwoju medycyny i farmacji, podejmowanych przez akademickie ośrodki naukowe i instytucje badawczo rozwojowe.

Roczne staże w USA dla kilkunastu studentów i doktorantów UJ
Prace magisterskie studentów WPiA UJ nagrodzone przez UOKiK
Studenci UJ opracowali kompendium wiedzy o chińskim prawie
Matematyczne nagrody dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego