Uniwersytet Jagielloński znów najlepszy w AMP w futsalu kobiet

Futsalistki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie po raz kolejny obroniły tytuł akademickich mistrzyń Polski. W finale zakończonego w niedzielę w Poznaniu turnieju finałowego studentki najstarszej polskiej uczelni pokonały Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 2:1. A już w poniedziałek w stolicy Wielkopolski rusza turniej finałowy AMP w futsalu mężczyzn.

Na trzecim stopniu podium również stanęły krakowianki - zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego. W imprezie udział wzięło szesnaście drużyn. Zwyciężczynie z Uniwersytetu Jagiellońskiego znów były najlepsze. Z najwyższego stopnia podium nie schodzą już od 2018 roku.

Tradycyjnie organizatorzy przyznali też nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Patrycję Sutkowską z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, nagrodę dla najlepszej bramkarki otrzymała Denisa Mochnacka (Uniwersytet Jagielloński), a królową strzelczyń została Aleksandra Sudyk z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

W poniedziałek do rywalizacji przystąpi piętnaście futsalowych drużyn męskich. Impreza zakończy się w środę, a mecze, podobnie jak w turnieju kobiet, odbywać się będą w halach Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Przyrodniczego. Oba turnieje organizuje AZS Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Klasyfikacja końcowa:

1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie,

2. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,

3. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie,

4. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu,

5. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy,

6. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie,

7. Politechnika Opolska,

8. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,

9. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,

10. Uniwersytet Gdański,

11. Uniwersytet Szczeciński,

12. Uniwersytet Łódzki,

13.-16. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum