Odbyło się IX Forum Seniora

21 kwietnia miało miejsce IX forum seniora, organizowane przez redakcję "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" oraz Uniwersytet Jagielloński, jako głównego partnera wydarzenia. Ze względu na trwającą pandemię, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie odbyło się w Internecie.

Uczestników Forum powitali kolejno redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” Jerzy Sułowski, rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. W krótkim powitalnym wystąpieniu rektor UJ życzył seniorom, by wyciągnęli z prelekcji wiele cennych wniosków, które pomogą im przetrwać trudny czas pandemii, natomiast marszałek województwa pokrótce scharakteryzował najważniejsze inicjatywy wojewódzkie na rzecz osób starszych.

Wykłady i rozmowy z udziałem ekspertów z różnych dziedzin dotyczyły m.in. kwestii zdrowego snu, chorób urologicznych, onkologii w cieniu pandemii, właściwego odżywiania i nawodnienia, elementarnych zasad bezpieczeństwa seniora, a także umiejętnego i rozsądnego korzystania z mediów społecznościowych. Wśród prelegentów znaleźli się naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego: dr Małgorzata Hołda z Instytutu Psychologii oraz dr hab. Piotr Chłosta, kierownik Katedry i Kliniki Urologii Collegium Medicum.

Jako gość specjalny, w forum wzięła udział Anna Dymna - wybitna aktorka i założycielka fundacji „Mimo wszystko”, która podzieliła się z rozmówcami swoimi refleksami m.in. na temat tego, jak nie tracić nadziei, skąd czerpać siły i radość życia.

Patronat honorowy nad Forum Seniora objęli rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Senatorowie pozytywnie zaopiniowali 2 kandydatów na rektora UJ

Badacze z UJ odebrali akty nominacyjne w Pałacu Prezydenckim

Na UJ odkryto polimer o właściwościach przeciwgrzybiczych

Stypendia za znaczące osiągnięcia dla kilkudziesięciu studentów UJ