Graduation Day 2021 z udziałem 35 studentów kierunku lekarskiego

13 maja w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów na kierunku lekarskim w Szkole Medycznej dla Obcokrajowców UJ CM - tzw. Graduation Day. W tym roku 35 studentów otrzymało dyplomy i złożyło przysięgę Hipokratesa. Ze względu na obowiązujące wymogi sanitarne rodziny i przyjaciele absolwentów nie mogli uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Przebieg ceremonii śledzili dzięki transmisji online.

W Graduation Day 2021 uczestniczyli m.in.: prorektor UJ ds. CM prof. Tomasz Grodzicki, dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Maciej Małecki oraz prodziekan Wydziału Lekarskiego ds. anglojęzycznych kierunków studiów prof. Agata Ptak-Belowska, która poprowadziła ceremonię. Obecni byli także konsul generalny USA w Krakowie Patrick T. Slowinski oraz członkowie kadry dydaktycznej - prof. Jerzy Walocha i prof. Tomasz Rogula.

Szkoła Medyczna dla Obcokrajowców działa na Wydziale Lekarskim od 1994 roku. Oferuje 2 programy studiów medycznych, w ramach których nauczanie prowadzone jest wyłącznie w języku angielskim. Pierwszy z nich to program przeznaczony dla absolwentów przedmedycznych szkół pomaturalnych uczelni wyższych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Drugi z programów przewidziany jest dla absolwentów szkół średnich. Po ukończeniu obu programów absolwenci otrzymują dyplom Uniwersytetu Jagiellońskiego, który nadaje im tytuł lekarza. Grupę nauczycieli akademickich Szkoły tworzą najbardziej doświadczeni uczeni i wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum oraz zagraniczni nauczyciele akademiccy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Anglii, Kanady i Niemiec.

Czy ekrany akustyczne ochronią Ogród Botaniczny UJ przed hałasem?

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu

Naukowiec oraz studenci z UJ stypendystami fundacji Fulbrighta

Polsko-francuska współpraca może zrewolucjonizować urotechnologię