Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy stracił ważnego darczyńcę

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy stracił ważnego darczyńcę

Brytyjska sieć sklepów Tesco sprzedała swój biznes w Polsce. Wraz z nią działalność nad Wisłą zakończyła jej fundacja, która przez lata współpracowała z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu (USD) i każdego roku przekazywała placówce dochód z biegów charytatywnych.

 


- Z wielkim żalem zakończyliśmy współpracę z Fundacją Tesco. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc okazaną szpitalowi. Będzie nam brakować partnera, który z takim zaangażowaniem wspierał placówkę. Dziękujemy wszystkim za serca, czas, zapał i energię włożone w pracę na rzecz małych pacjentów - mówi cytowana przez PAP rzeczniczka szpitala Katarzyna Pokorna-Hryniszyn.

Współpraca USD z Fundacją Tesco rozpoczęła się w 2012 roku 1. edycją biegu charytatywnego. Przez kolejne 7 lat jej pracownicy z ogromnym zaangażowaniem organizowali kolejne biegi, w których uczestniczyło ponad 10 tys. biegaczy i którzy przebiegli blisko 76 tys. km. Łącznie Fundacja Tesco przekazała na potrzeby krakowskiego szpitala ponad 1,2 mln złotych. Za tę kwotę udało się m.in. wyremontować świetlicę na oddziale onkologii i salę gimnastyczną zakładu fizjoterapii, a także odnowić i wyposażyć dziecięce kąciki zabaw oraz pokój dla mamy z dzieckiem przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Placówka, oprócz prac modernizacyjnych, zakupiła nowoczesną aparaturę medyczną - robota do rehabilitacji pacjentów, pierwszą w Polsce sztuczną nerkę do dializy noworodków i małych dzieci oraz nóż ultradźwiękowy CUSA. Flota szpitala powiększyła się również o karetkę neonatologiczną "N", która ratuje noworodki w stanach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie to największa placówka pediatryczna na południu Polski. Dysponuje blisko 500 łóżkami, działają w nim 22 oddziały reprezentujące wszystkie specjalności pediatryczne i chirurgiczne z wyjątkiem chorób zakaźnych i stacjonarnej psychiatrii. Placówka ma 4 odziały intensywnej terapii, w tym kardiochirurgiczny i noworodkowy oraz 7 sal operacyjnych, w tym 1. w Polsce pediatryczną salę hybrydową. Leczenie w trybie ambulatoryjnym realizowane jest w 33 poradniach. W ubiegłym roku, mimo trwającej pandemii, przyjął 170 tys. pacjentów w poradniach i ok. 31 tys. na oddziałach szpitalnych.

Polecamy również
Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum

UJ w najnowszym <span lang="en">QS World University Rankings by Subject 2024</span>

UJ w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron