Tom "Acta Archaeologica Carpathica" dedykowany prof. Renacie Madydzie-Legutko

18 czerwca w Sali Senackiej Collegium Novum UJ odbyło się uroczyste wręczenie pani prof. dr hab. Renacie Madydzie-Legutko dedykowanego jej tomu renomowanego czasopisma "Acta Archaeologica Carpathica".

Prof. Renata Madyda-Legutko jest wybitnym archeologiem, światowej sławy specjalistką w zakresie dziejów i kultury środkowoeuropejskiego Barbaricum. Jej liczne prace poświęcone są między innymi osadnictwu w strefie Karpat polskich w młodszym okresie przedrzymskim, okresie rzymskim i we wczesnej fazie okresu wędrówek ludów (tj. w okresie między III wiekiem przed Chrystusem a pierwszą połową V wieku po Chrystusie).

W uroczystości udział wzięło kolegium dziekańskie Wydziału Historycznego, prof. dr hab. Paweł Valde-Nowak, dyrektor Instytutu Archeologii UJ, a zarazem redaktor naczelny "Acta Archaeologica Carpathica", członkowie redakcji tego pisma, a także przedstawiciele Rady Dyscypliny Archeologia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prof. Reiner Schmidt doktorem honoris causa UJ
Odznaczenia dla pracowników UJ z okazji święta edukacji [ZDJĘCIA]