Podziękowania dla profesora Zdzisława Pietrzyka

30 czerwca podczas posiedzenia Senatu UJ rektor uczelni prof. Jacek Popiel złożył podziękowania i gratulacje prof. Zdzisławowi Pietrzykowi w związku z zakończeniem pełnienia przez niego funkcji dyrektora Biblioteki Jagiellońskiej.

W liście gratulacyjnym podkreślone zostało, że prof. Pietrzyk w czasie pełnienia swojej funkcji zdołał stworzyć i rozwinąć nowoczesną infrastrukturę umożliwiającą efektywną digitalizację bibliotecznych zbiorów oraz z sukcesem przystosował Bibliotekę Jagiellońską do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto dzięki staraniom byłego dyrektora zaplecze Biblioteki Jagiellońskiej udało się powiększyć o elektroniczne bazy danych zawierające najnowszą literaturę naukową z całego świata i w ten sposób wprowadzić bibliotekę w XXI wiek oraz przygotować na wyzwania współczesności.

Prof. Zdzisław Pietrzyk, jako dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej działał również niestrudzenie na rzecz zachowania dziedzictwa narodowego, powołując do istnienia Jagiellońską Bibliotekę Cyfrową, w której zasobach znalazło się dotąd prawie 580 tysięcy obiektów pochodzących ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej. Wprowadził również do Biblioteki Jagiellońskiej innowacyjne metody ratowania i konserwacji bezcennych zabytków piśmiennictwa, takie jak na przykład technologia masowego odkwaszania papieru, stosowana w rozwijanej od 2005 roku Klinice Papieru Biblioteki Jagiellońskiej, będącej pierwszą tego rodzaju instytucją w Polsce i jedną z pierwszych na świecie.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum