Wyłoniono laureatów Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego

Już po raz 3. odbył się konkurs o przyznanie Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego celem jest poszukiwanie najzdolniejszych przedstawicieli młodego pokolenia, stawiających pierwsze kroki w prowadzeniu badań, wyróżniających się osiągnięciami naukowymi, różnorodnymi talentami i zainteresowaniami. W każdej edycji stypendium przyznawane jest nie więcej niż 7 osobom.

Laureaci, aby wspierać ich dalszy rozwój, otrzymują m.in. opiekę pracownika naukowego UJ, możliwość realizacji programu studiów według indywidualnego planu studiów czy miesięczne stypendium w wysokości 2 tys. zł. Wyboru laureatów dokonuje kapituła, w skład której wchodzą wybitni naukowcy i doświadczeni dydaktycy oraz przewodnicząca Samorządu Studentów UJ.

W tegorocznej edycji spłynęło ponad 130 zgłoszeń, spośród których zakwalifikowano do II etapu 20 osób. II etap, czyli indywidualne rozmowy kandydatów z kapitułą, ze względu na pandemię odbył się zdalnie. Ostatecznie wyłonionych zostało 7 laureatów: Juliusz Banecki, Kamila Grudniewska, Marta Luterek, Konrad Łęgowski, Łukasz Orski, Igor Piechowiak i Radosław Żak, którzy podejmą studia na kierunkach chemia, matematyka, prawo oraz studia matematyczno-przyrodnicze.

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum