Stypendium im. prof. Franciszka Ziejki

Celem Funduszu Stypendialnego im. Profesora Franciszka Ziejki jest umożliwienie podjęcia studiów w języku polskim na Uniwersytecie Jagiellońskim osobom, które – pomimo uzyskania wybitnych wyników w nauce lub posiadania osiągnięć naukowych – nie mają ze względu na sytuację polityczną możliwości, aby kształcić się w ojczystym kraju.

O stypendium mogą ubiegać się kandydatki i kandydaci na studia mający status uchodźcy lub objęci na terenie Rzeczypospolitej Polskiej ochroną czasową bądź uzupełniającą.

Stypendium przyznawane jest na rok akademicki.

Laureatom konkursu stypendialnego może także zostać przyznany bezpłatny, intensywny kurs języka polskiego – roczny lub semestralny – przygotowujący do studiów. Przysługuje im też gwarancja przyznania miejsca w domu studenckim UJ (opłacanego przez studenta na zasadach ogólnych).

Szczegółowe informacje: stypendia.uj.edu.pl/wlasne-fundusze/fundusz-ziejki.

Fundusz stypendialny "My z Wami"

Wsparcie dla Ukrainy – zbiórka dla Ostroga

FNP organizuje trzeci konkurs na polsko-ukraińskie projekty naukowe