Pomoc dla Ukrainy – zbiórka Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uniwersytet Jagielloński uruchomił zbiórkę funduszy, które zostaną przeznaczone na pomoc obywatelom Ukrainy dotkniętym wojną i będących ofiarami konfliktu. Dobrowolne datki można wpłacać na wydzielony rachunek bankowy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Celem zbiórki jest:

• pomoc obywatelom Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi i zostali zakwaterowani w domach studenckich UJ;
  • sfinansowanie pobytu osób zatrudnianych na Uniwersytecie Jagiellońskim, w szczególności na stanowiskach nauczycieli akademickich, na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U. z 2022 r. poz. 583).

Wpłaty należy kierować na rachunek Uniwersytetu Jagiellońskiego w Banku Pekao SA nr: 07 1240 4722 1111 0000 4849 6157.
W tytule wpłaty należy wpisać: "Pomoc dla Ukrainy – Zbiórka UJ".

Dobrowolnych wpłat (darowizn) na zbiórkę mogą dokonywać osoby fizyczne, osoby prawne lub jednostki nieposiadające osobowości prawnej.

Środki finansowe zebrane w ramach zbiórki „Pomocy dla Ukrainy – Zbiórki Uniwersytetu Jagiellońskiego”, zostaną w całości przeznaczone na jej cele oraz pomoc i wsparcie dla obywateli Ukrainy dotkniętych konfliktem zbrojnym. W przypadku ich niewykorzystania zostaną przekazane na Fundusz wsparcia dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szczegóły zarządzenia Rektora UJ ws. zbiórki znajdują się w poniższym załączniku.

pdf
Zarządzenie nr 46 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 22 marca 2022 roku
Fundusz stypendialny "My z Wami"

Wsparcie dla Ukrainy – zbiórka dla Ostroga