SU: Szkolenie z leczenia chirurgicznego pacjentów bariatrycznych

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (SU) odbyło się szkolenie organizowane przez zespół Centrum Chirurgicznego Leczenia Otyłości działającego przy Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Stanów Nagłych. Uczestniczyli w nim specjaliści w zakresie chirurgii ogólnej, anestezjolodzy, dietetycy, psycholodzy, pielęgniarki oraz koordynatorzy zaangażowani w kompleksowe leczenie chirurgiczne pacjentów bariatrycznych.

Podczas kursu zespół chirurgiczny przeprowadził 6 zabiegów z zakresu chirurgii bariatrycznej i metabolicznej, a wielodyscyplinarny zespół bariatryczny Centrum Chirurgicznego Leczenia Otyłości przez 2 dni miał okazję podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym kompleksowej, interdyscyplinarnej i skoordynowanej opieki nad pacjentami bariatrycznymi realizowanej w Szpitalu Uniwersyteckim.

Centrum Chirurgicznego Leczenia Otyłości Szpitala Uniwersyteckiego to jeden z niewielu ośrodków w kraju realizujący pilotażowy program Ministerstwa Zdrowia "KOS-BAR" dotyczący kompleksowej opieki specjalistycznej nad pacjentami bariatrycznymi. Oferuje kompleksowe, skoordynowane oraz indywidualnie dostosowane do pacjenta leczenie otyłości, które obejmuje kwalifikację do zabiegu, przygotowanie i diagnostykę przedoperacyjną, edukację, leczenie chirurgiczne oraz długoterminową opiekę wielospecjalistyczną zgodnie z planem leczenia dostosowanym do potrzeb. Centrum działa zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi standardami opieki.

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum