Studenci z Ukrainy kontynuują naukę na Wydziale Prawa i Administracji

11 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji UJ (WPiA UJ) w ramach Szkoły Prawa Ukraińskiego rozpoczęły się zajęcia z 15 nowych przedmiotów prowadzonych w języku ukraińskim, które są otwarte dla zarówno dla studentów z UJ, jak również z Ukrainy. Zajęcia cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród naszych wschodnich sąsiadów. Zapisało się na nie ponad 200 młodych adeptów prawa z Kijowa, Równego, Charkowa, Lwowa oraz Tarnopola.

Zajęcia prowadzą wykładowczynie z Wydziału Prawa Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie, Wydziału Nauk Prawnych Narodowego Uniwersytetu "Akademia Kijowsko-Mohylańska" w Kijowie oraz Wydziału Prawa Zachodnioukraińskiego Państwowego Uniwersytetu w Tarnopolu. Zostały one zatrudnione w Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach umów cywilnoprawnych do końca września br. Wśród kilkunastu przedmiotów znalazły się m.in. regulacja prawna ochrony konsumentów, teoria i historia prawa ukraińskiego, nauka o przestępstwie, organy sądowe i organy ścigania w prawie ukraińskim, prawo antykorupcyjne Ukrainy, delikty administracyjne w prawie ukraińskim, prawne podstawy demokracji na Ukrainie czy procedury administracyjne Ukrainy.

Jak podkreśla dziekan WPiA UJ prof. Jerzy Pisuliński, oferta Uniwersytetu Jagiellońskiego dla wielu ukraińskich studentów jest jedyną szansą na realizację programu studiów w roku akademickim 2021/2022 oraz na otrzymanie dyplomu, ponieważ na ich ojczystych uczelniach proces dydaktyczny jest w znacznym stopniu zaburzony przez działania wojenne ze strony Federacji Rosyjskiej.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum