Medycy z Krakowa zakupili specjalistyczny sprzęt dla szpitala we Lwowie

Wysokospecjalistyczne narzędzia chirurgiczne o wartości prawie 70 tysięcy złotych trafią do Szpitala Klinicznego Państwowej Straży Granicznej we Lwowie. Zakupiono je z pieniędzy zebranych przez pracowników Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w ramach trwającej ponad miesiąc wewnętrznej zbiórki "Pomoc dla Ukrainy".

- Od samego początku wiedzieliśmy, że pomoc, jaką powinniśmy jako pracownicy szpitala przekazać, to coś czego nie można tak po prostu kupić w „zwykłym” sklepie. Coś, do czego nie wystarczy tylko posiadanie odpowiedniej ilości pieniędzy, ale też wiedza i odpowiednie pozwolenia. Z drugiej strony chcieliśmy, by było to coś uniwersalnego, potrzebnego na wyposażeniu każdego szpitala. Taka baza, bez której nie może nie odbyć żadna operacja - podkreśla dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski.

Wybór padł na najwyższej klasy, spełniające wszystkie normy i posiadające wymagane certyfikaty podstawowe zestawy narzędzi chirurgicznych zawierające m.in. pęsety, kochery, kleszczyki naczyniowe czy zaciski. Drugą część darowizny stanowią narzędzia typowe do zabiegów endoskopowych i laparoskopowych.

- Są to narzędzia, które możemy wykorzystywać do tzw. otwartej chirurgii, do kilku typów zabiegów chirurgicznych. Poza sprzętem gwarantujemy również jego serwis, a także półroczną gwarancję - mówi przedstawiciel firmy produkującej sprzęt, stale współpracującej ze Szpitalem Uniwersyteckim.

Pieniądze na zakup zebrano podczas trwającej ponad miesiąc zbiórki ogłoszonej wśród pracowników Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Darowizna trafi do Szpitala Klinicznego Państwowej Straży Granicznej we Lwowie, który znajduje się w pobliżu słynnego cmentarza Łyczakowskiego. Placówka zajmuje się leczeniem służb stacjonujących na granicach całej Ukrainy. Sprzęt zakupiono w porozumieniu z jej dyrektorem.

Jak chemioterapia wpływa na układ krążenia kobiet z rakiem piersi?
Srebrny medal "<span lang="la">Plus ratio quam vis</span>" dla prof. Tomasza Grodzickiego
Srebrny medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Tomasza Grodzickiego
Krakowscy rektorzy stanowczo za małopolską uchwałą antysmogową
WPiA UJ tym razem najlepszy w rankingu "Rzeczpospolitej"