Dodatkowe środki na zatrudnienie pracowników B+R z Ukrainy

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej informuje beneficjentów o możliwości pokrycia kosztów zatrudnienia pracowników B+R z Ukrainy w trwających projektach w działaniu 4.4 „Zwiększanie potencjału kadrowego sektora B+R” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 (PO IR).

O dodatkowe finansowanie ubiegać się mogą beneficjenci i kierownicy projektów: First TEAM, TEAM, TEAM-TECH, HOMING, POWROTY oraz beneficjenci i liderzy zespołów w projektach TEAM-NET.

Nie będą rozpatrywane wnioski beneficjentów, których projekty realizowane są w schemacie pomocy publicznej. W przypadku konsorcjów, finansowanie uzyskać może wyłącznie jednostka naukowa.

Oferta obejmuje:

• możliwość zatrudnienia w projekcie osób o kompetencjach mających związek z realizowanym projektem POIR 4.4., które są (lub były w dniu agresji na Ukrainę) pracownikami lub studentami organizacji badawczej w Ukrainie i przebywają w Ukrainie lub znajdują się poza jej granicami
  • możliwość zwiększenia dofinansowania realizowanego projektu o koszty w wysokości nie większej niż 250 tys. zł na jedną osobę z Ukrainy, której dotyczy wniosek (z wyłączeniem sytuacji, w których całkowity budżet jednego zespołu TEAM-NET przekroczyłby 3,5 mln zł na zespół na 3 lata).
  • ewentualne przedłużenie projektu, lecz nie dłużej niż do końca czerwca 2023 r.

Termin składania wniosków:

• Wnioski przyjmowane w trybie ciągłym (do wyczerpania środków), nie później jednak niż na 30 dni przed planowanym terminem zakończenia realizacji projektu przewidzianego w umowie.

Sposób składania wniosków:

• Proponowana zmiana w projekcie wymaga złożenia wniosku o wprowadzenie zmian za pośrednictwem systemu elektronicznego SL2014 w module korespondencja.

Wzór wniosku znajduje się w dokumentacji konkursowej na stronie internetowej FNP.

Fundusz stypendialny "My z Wami"

Wsparcie dla Ukrainy – zbiórka dla Ostroga

FNP organizuje trzeci konkurs na polsko-ukraińskie projekty naukowe

Program grantowy dla naukowców z Ukrainy "<span lang="en">Freedom starts with your mind</span>"