CSMiR UJ przystąpiło do międzynarodowej sieci EADI

Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego (CSMiR UJ) zostało członkiem European Association of Development Research and Training Institutes (EADI) - wiodącej europejskiej sieci w dziedzinie studiów nad rozwojem. Stowarzyszenie z przeszło 100 członkami instytucjonalnymi w ponad 25 krajach organizuje działania i zapewnia platformy dla międzynarodowych sieci oraz wymiany o silnym ukierunkowaniu interdyscyplinarnym.

Flagowymi wydarzeniami EADI są konferencje generalne odbywające się co trzy lata i gromadzące szerszą społeczność badań rozwojowych wokół określonego tematu. Oficjalnymi językami EADI są angielski i francuski. Stowarzyszenie jest finansowane ze składek członkowskich oraz przez Federalne Ministerstwo Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

EADI jest głównym stowarzyszeniem zawodowym zajmującym się badaniami rozwojowymi i promuje jakość w badaniach i edukacji w badaniach rozwojowych, wymianę istotnych informacji, wzmocnienie odpowiednich sieci wiedzy na poziomie regionalnym i globalnym, a także wpływanie na decydentów krajowych i europejskich w obszarze współpracy rozwojowej.

Cele EADI to generowanie, stymulowanie i wymiana informacji między europejskimi naukowcami i badaczami zajmującymi się kwestiami rozwoju oraz promowanie interdyscyplinarnych studiów na określone tematy i rozwijanie kontaktów z naukowcami z innych regionów świata.

Więcej o European Association of Development Research and Training Institutes można przeczytać na stronie eadi.org.

Na Uniwersytecie Jagiellońskim powstanie Centrum Doskonałości AI
Badacze z UJ na najnowszej liście rankingowej konkursu Miniatura
Profesorowie Stanisław Biernat i Józef Dulak członkami <span lang="la">Academia Europaea</span>
Profesorowie Stanisław Biernat i Józef Dulak członkami Academia Europaea