Prof. Marcin Molenda prezesem rady konsorcjum "PolStorEn"

Wydział Chemii UJ jest jednym z partnerów powołanego w 2018 roku naukowo-przemysłowego Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii "PolStorEn" specjalizującego się w pracach nad wytwarzaniem i testowaniem nowych materiałów mających zastosowanie w magazynach energii.

W skład konsorcjum wchodzą: Akademia Górniczo-Hutnicza, Instytut Metali Nieżelaznych, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski. Celem konsorcjum jest opracowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań z zakresu magazynowania energii. W ramach działalności konsorcjum Uniwersytet Jagielloński jest odpowiedzialny za koordynowanie prac związanych z integracją rozwiązań i rozwoju produktów w obszarze magazynowania energii.

Przedstawicielami UJ w radzie konsorcjum są dr hab. Marcin Molenda, prof. UJ (Zespół Technologii Materiałów i Nanomateriałów Wydziału Chemii UJ) oraz prof. dr hab. Grzegorz Sulka (Zespół Elektrochemii UJ).

Prof. Marcin Molenda został wybrany na stanowisko prezesa rady konsorcjum, którego rolą jest reprezentowanie konsorcjum w kontaktach z podmiotami i instytucjami zewnętrznymi. Jego kadencja potrwa dwa lata.

Senatorowie pozytywnie zaopiniowani 2 kandydatów na rektora UJ

Badacze z UJ odebrali akty nominacyjne w Pałacu Prezydenckim

Na UJ odkryto polimer o właściwościach przeciwgrzybiczych

Stypendia za znaczące osiągnięcia dla kilkudziesięciu studentów UJ