Program rezydencyjny dla młodych Ukrainek i Ukraińców

SPLOT UA Residency jest programem dla Ukrainek i Ukraińców w wieku 18-30 lat, przebywających obecnie w Polsce w wyniku rosyjskiej agresji, którzy mają szczególne zainteresowania lub wyjątkowy talent – artystyczny, naukowy, przedsiębiorczy, organizacyjny lub inny. Istotna jest motywacja kandydatek i kandydatów oraz ich chęć i umiejętność pracy w zespole.

Podczas programu wybrani uczestnicy będą pracować pod okiem ekspertów i facylitatorów nad trzema tematami opartymi na Planach Odbudowy Ukrainy: Healing the city; Rewilding the night; Revitalizing education. Więcej na stronie ua.splot.institute/#thematic.

W ciągu sześciu miesięcy uczestnicy będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności i pracować z doświadczonymi mentorami i międzynarodowymi ekspertami z różnych dziedzin – w tym licznymi absolwentami programów Fulbright.

Szczegółowe informacje: ua.splot.institute

Program SPLOT UA Residency realizowany jest przy wsparciu Departamentu Stanu USA, Ambasady USA w Warszawie i Fulbright Poland. Celem projektu jest rozwijanie prototypów innowacji społecznych o potencjale wdrażania ich w przyszłości w Ukrainie. Program dąży do rozwoju interdyscyplinarnych kompetencji niezbędnych do adresowania wyzwań przyszłości, integracji środowiskowej oraz wsparcia Ukrainek i Ukraińców przybyłych do Polski z powodu rosyjskiej agresji.

Rezydencja SPLOT UA nie powstałaby bez wsparcia partnerów:

Leiden UniversityMatch & SparkNarodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego RadiaThe International Astronomical UnionUnitalent Foundation.

plakat anonsujący program

Fundusz stypendialny "My z Wami"

Wsparcie dla Ukrainy – zbiórka dla Ostroga

FNP organizuje trzeci konkurs na polsko-ukraińskie projekty naukowe