Studenci UJ mistrzami Europy Środkowej w programowaniu zespołowym

Drużyna studentów informatyki analitycznej z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ w składzie: Antoni Długosz, Grzegorz Gawryał oraz Jacek Salata zwyciężyła w Mistrzostwach Centralnej Europy w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się w dniach 26-27 listopada w Ljubljanie (Słowenia).

Zespół z UJ rozwiązał 10 z 12 zadań, wyprzedzając reprezentację Uniwersytetu Warszawskiego (która również rozwiązała 10 zadań, ale w gorszym czasie) oraz Uniwersytet Karola w Pradze i Uniwersytet w Zagrzebiu (po 8 zadań). Wygrywając zawody europejskie, nasi zawodnicy zapewnili sobie miejsce w światowych finałach, czyli Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym (International Collegiate Programming Competition), których rozegranie zaplanowane jest w Egipcie w jesieni 2023 roku.

Jest to pierwsze zwycięstwo Uniwersytetu Jagiellońskiego w ponad 20-letniej historii startów w MIstrzostwach Centralnej Europy.

Na 5. miejscu, ze srebrnym medalem, uplasowała się kolejna drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego, w składzie: Vladyslav Denysiuk, Oleh Naver, Roman Yanushevskyi. Są oni tegorocznymi laureatami stypendium im. Franciszka Mertensa, pochodzącymi z Ukrainy.

Pozostałe drużyny UJ również zajęły wysokie miejsca:

• miejsce 11. - Justyna Jaworska, Jan Klimczak oraz Rafał Pyzik;
  • miejsce 13. - Paweł Sankin, Bogdan Tolstik oraz Daniil Zabauski;
  • miejsce 17. - Andrii Kuts, Kacper Topolski oraz Maksym Zub.

Reprezentacja UJ pracuje pod opieką dr. Lecha Duraja.

Pełny ranking dostępny jest na stronie CERC 2022.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM

Naukowcy sprawdzą, jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"