Uczona z UJ CM na liście 100 Kobiet Roku magazynu "Forbes Women"

Uczona z UJ CM na liście 100 Kobiet Roku magazynu "<span lang="en">Forbes Women</span>"

Kolejny w ostatnich dniach sukces lek. Karoliny Brzegowy z Wydziału Lekarskiego UJ CM. W ubiegłym tygodniu została laureatką programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Teraz znalazła się na opublikowanej wczoraj na liście 100 Kobiet Roku 2022 magazynu "Forbes Women" . Każdego roku redakcja gazety przygotowuje zestawienie najbardziej wpływowych kobiet ze świata biznesu, polityki, kultury, sportu czy nauki.

Na przygotowanej przez "Forbes Women" liście Kobiet Roku znalazły się reprezentantki świata nauki. Jest wśród nich Karolina Brzegowy, która od II roku studiów medycznych związana jest z Katedrą Anatomii UJ CM, w której prowadzi działalność naukową. Jej praca skupia się na tematyce unaczynienia ośrodkowego układu nerwowego. W trakcie studiów prowadziła badania dotyczące anatomii układu żylnego mózgu oraz wpływu zmienności anatomicznych tętnic mózgowych na krążenie oboczne w udarze mózgu.

Od 2022 roku jest kierownikiem grantu PRELUDIUM 20, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki, w ramach którego bada skrzepliny udarowe. Efektem jej dotychczasowej działalności badawczej jest 6 publikacji w renomowanych czasopismach naukowych, z czego w 4 jest wiodącym autorem. Wyniki badań prezentowała podczas wystąpień na 13 krajowych i zagranicznych kongresach naukowych.

Za swoje wyniki i osiągnięcia naukowe otrzymała m.in. nagrodę przyznawaną przez Polską Akademię Nauk - Laur Medyczny im. dr. Wacława Mayzla, stypendium Ministra Edukacji i Nauki i stypendium rektora UJ dla najlepszych studentów. Dwukrotnie była laureatką ministerialnego programu "Najlepsi z Najlepszych! 4.0.". Jest także zdobywczynią pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie wiedzy anatomicznej Scapula Aurea. Od 2 lat jest członkinią Cardiovascular and Interventional Radiological Society of Europe. W czasie studiów odbyła staż z zakresu radiologii interwencyjnej w Atenach.

Karolina Brzegowy jest tegoroczną laureatką programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, o czym informowaliśmy przed tygodniem.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM

Naukowcy sprawdzą, jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"