Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Chodźże na UJ! Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

Chodźże na UJ! Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

Po 4 latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa do Auditorium Maximum UJ powróciło wydarzenie, którego celem jest ułatwienie młodzieży podjęcia decyzji o studiowaniu na najstarszej uczelni w Polsce. Podczas dnia otwartego tegoroczni maturzyści mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni. Na stoiskach czekają przedstawiciele wydziałów, Samorządu Studentów, organizacji studenckich i kół naukowych, a także pracownicy Działu Rekrutacji na Studia.

Marta Krauz z Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ przedstawiła uczestnikom wydarzenia, jak wygląda krok po kroku rekrutacja na studia w UJ, gdzie w roku akademickim 2023/24 czeka na chętnych ponad 17 tysięcy miejsc na około 270 kierunkach studiów o profilu humanistycznym, społecznym, ścisłym, przyrodniczym i medycznym.

Sama rekrutacja jeszcze się nie rozpoczęła (trwa jednak już nabór dla cudzoziemców), wystartuje bowiem dopiero 1 czerwca, ale już dzisiaj można założyć swoje konto w systemie IRK (Internetowej Rekrutacji Kandydatów) i złożyć zgłoszenie rekrutacyjne. Ważne jest, aby wiedzieć, że od lat w rekrutacji na studia UJ brane są pod uwagę jedynie wyniki z matury pisemnej zdanej na poziomie rozszerzonym.

Zainteresowani podjęciem studiów na UJ dowiedzieli się również jak obliczane są wyniki uzyskane w procesie rekrutacji i co oferuje UJ swoim studentom – m. in. stypendia, programy wymiany międzynarodowej, warsztaty, akademiki, wsparcie psychologiczne.

Rektor UJ prof. Jacek Popiel zachęcając młodzież do studiowania na uczelni, która szczyci się tym, że w październiku rozpocznie 660. rok akademicki w historii, podkreślał, że UJ świadomy swojej wspaniałej tradycji, żyje jednakże współczesnością i przyszłością. Wśród 16 wydziałów UJ z pewnością można znaleźć bowiem kierunki, których studiowanie spełni oczekiwania i ambicje naukowe każdego studenta.

- Chciałbym zachęcić do wejścia w środowisko akademickie UJ, bowiem jako człowiek, który od pół wieku jest związany z tą uczelnią, uważam, że nie ma lepszego miejsca do studiowania – mówił prof. Jacek Popiel. Podkreślał on także, że równie niepowtarzalny jak Uniwersytet Jagielloński jest Kraków. Zajęcia na uczelni są zatem tylko częścią uroków studiowania, które w połączeniu z bogatą atmosferą życia studenckiego w Krakowie gwarantują wspomnienia na całe życie.

Oprócz zapoznania się z możliwościami studiowania na UJ, młodzież miała także okazję wysłuchać ciekawych wykładów, które wygłosili dr Aleksandra Powierska ("Czy można się zaprzyjaźnić z botem? O interakcjach w mediach społecznościowych") i prof. Piotr Cyganik ("Memrystor, sztuczna inteligencja i pies Pawłowa"). O tym, kim dla młodych jest Mikołaj Kopernik, czy tylko postacią historyczną z podręczników, czy może bohaterem rozpalającym wyobraźnię - naukowcem i rewolucjonistą, można było się dowiedzieć podczas spotkania "Wkręć się w Kopernika", które zorganizowane zostało z okazji obchodzonego w 2023 r. Roku Mikołaja Kopernika, upamiętniającego 550. rocznicę urodzin najsłynniejszego studenta naszej uczelni.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

Podsumowanie Światowego Kongresu Kopernikańskiego

Podsumowanie Światowego Kongresu Kopernikańskiego

Widok zawartości stron Widok zawartości stron