Fundusz stypendialny "My z Wami"

W Uniwersytecie Jagiellońskim utworzona została nowa oferta stypendialna skierowana do ukraińskich studentów pierwszego roku, którzy z powodu rosyjskiej agresji przeciw swojemu krajowi nie mogą kontynuować kształcenia w swojej ojczyźnie. Fundatorem funduszu stypendialnego "My z Wami" jest Infosys Poland Sp. z o.o.

Stypendium z funduszu "My z Wami" przeznaczone jest dla osób, które mają obywatelstwo ukraińskie, rozpoczęły studia w roku akademickim 2022/2023 i przyznawane będzie za wyniki w nauce. Wkrótce ogłoszony zostanie nabór wniosków.

25 kwietnia br. z okazji utworzenia stypendium odbyło się spotkanie prorektora UJ ds. dydaktyki prof. Armena Edigariana z dyrektor krakowskiego oddziału firmy Infosys Poland Sp. z o.o. Sylwią Czechowicz i zespołem reprezentującym dział HR tej spółki. W tym kameralnym wydarzeniu, wzięła udział także koordynująca współpracę nad stypendium ze strony Infosys Kinga Jasiniak i dyrektor Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ Piotr Szumliński, a także zaangażowani we współpracę na rzecz otwarcia funduszu stypendialnego dla studentów ukraińskich pracownicy CWD UJ.

- Witamy Państwa z wdzięcznością i dumą w gronie Darczyńców funduszy stypendialnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - napisał w liście z podziękowaniem za darowiznę przekazanym na ręce zarządu oddziału krakowskiego firmy Infosys Poland prof. Armen Edigarian.

Dyrektor Sylwia Czechowicz podkreśliła z kolei swoje uznanie dla otwartości władz UJ na rozmowę o najskuteczniejszych formach wsparcia studentów poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie, dziękując też za udaną współpracę z zespołem Działu Spraw Stypendialnych oraz Biurem Karier w Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ. Podczas spotkania omówione zostały też perspektywy kontynuacji tej współpracy i rozszerzenia jej o wspólne inicjatywy skierowane do wszystkich osób studiujących na najstarszej polskiej uczelni.

Wsparcie dla Ukrainy – zbiórka dla Ostroga

FNP organizuje trzeci konkurs na polsko-ukraińskie projekty naukowe

Program grantowy dla naukowców z Ukrainy "<span lang="en">Freedom starts with your mind</span>"

Program grantowy dla naukowców z Ukrainy "Freedom starts with your mind"