Zawodniczki UJ Mistrzyniami Polski w trójboju siłowym

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym, rozgrywanych w Katowicach w dniach od 5 do 7 maja, kobieca drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzyń Polski, wygrywając też klasyfikację w typie Uniwersytety. Złote medale w swoich kategoriach wagowych wywalczyły Joanna Lewandowska - w kategorii 76 kg i Patrycja Panasiuk - w kategorii 63 kg.

Patrycja Panasiuk zwyciężyła również w typie Uniwersytety, w której to klasyfikacji trzecie miejsce zajęła Julia Broź. Wisienką na torcie było pobicie przez Patrycję Panasiuk akademickiego rekordu Polski w martwym ciągu z wynikiem 182 kg. Z kolei Joanna Lewandowska okazała się także najlepsza w klasyfikacji open wszystkich zawodniczek. Świetnie zaprezentowała się tegoroczna debiutantka, Gabriela Marchwica, zdobywając brązowy medal w typie Uniwersytety w kategorii 57 kg. Udany start zaliczyła Weronika Kawa.

Pomimo bardzo dobrych wyników, z uwagi na wyjątkowo wysoki poziom rywalizacji w tym roku, po trofea nie udało się sięgnąć naszym reprezentantom. Dominik Nowogórski otarł się o medal w typie Uniwersytety w kategorii 74 kg, przegrywając jedynie wagą ciała. Solidny rezultat Wojciecha Łukasika również okazał się niewystarczający w kategorii 83 kg. Pierwsze kroki na pomoście trójboju siłowego postawili Denys Korobko, Adam Stępień, Kacper Skotnicki, Igor Głogowski i Mikołaj Różycki.

Trenerem sekcji jest Janusz Świerczek.

Anna Zapała uznana ponownie za najlepszą piłkarkę Małopolski

PZU sponsorem drużyn wyczynowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Maja Chyla na szczycie podium Akademickich Mistrzostw Europy w sportach zimowych

Sukces sportowej inicjatywy wspierającej pacjentów Hospicjum św. Łazarza