Nowy komunikat władz UJ w sprawie akademików przy ul. Kamionka

W związku ze strajkiem okupacyjnym w akademiku "Kamionka" władze Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz kolejny informują, że już 20 kwietnia br. podjęły decyzję o wstrzymaniu kolejnego ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości położonej przy ul. Kamionka w Krakowie.

Podczas spotkania z delegacją Inicjatywy Pracowniczej 18 maja władze UJ zobowiązały się, że do czasu podjęcia ostatecznych rozstrzygnięć dotyczących przyszłości byłych akademików przy ul. Kamionka 11 i 11a nie będą kontynuowały procedury sprzedaży tych nieruchomości. Również podczas tego spotkania została przekazana informacja, że w przypadku otrzymania potwierdzenia ze strony Samorządu Studentów UJ woli zamieszkania przez studentów w akademikach rektor UJ prof. Jacek Popiel i rektor-elekt prof. Piotr Jedynak wspólnie przedstawią Senatowi projekt uchwały o uchyleniu uchwały z 2018 roku o sprzedaży "Kamionki".

Ponadto, w poniedziałek 20 maja prof. Piotr Jedynak potwierdził, że nie planuje sprzedaży domu studenckiego "Bursa Jagiellońska", która była, jest i będzie miejscem zamieszkania oraz pracy dla osób tworzących naszą wspólnotę akademicką.

Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego

Odsłonięto tablicę upamiętniającą Macieja z Miechowa

Krakowskie Forum Biomedyczne już za nami

Uroczyste promocje habilitacyjne w sześciu dyscyplinach