Jesienna ramówka CITTRU

Przedstawiamy zapowiedzi wydarzeń, które Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu planuje na jesień 2010. Wśród nich znajdują się przedsięwzięcia dotyczące promocji nauki, funduszy na rozwój karier naukowych, innowacyjnego biznesu itd.

Już 24 września będzie nam miło zaprosić na Małopolską Noc Naukowców, której CITTRU jest współorganizatorem.p>

13. października zapraszamy studentów i młodych naukowców na spotkanie informacyjne dotyczące programów stypendialnych i grantów naukowych oferowanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.

W listopadzie będzie nam miło gościć wszystkich zainteresowanych nowatorską przedsiębiorczością na kolejnych Dniach Przedsiębiorczości. Szczególnie zachęcamy do udziału humanistów, bowiem hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi "Biznesowa kawa z humanistyczną pianką"

Na przełomie listopada i grudnia organizujemy pierwszy cykl warsztatów dotyczących promocji nauki. Będzie można uczestniczyć w zajęciach z: kontaktu z mediami, poligrafii, wykorzystania internetu i autoprezentacji.

Także w tym okresie zadebiutuje nowa odsłona czasopisma NIMB. Znacznie większa objętość, nowa szata graficzna, dużo różnych tekstów. Tematyka najbliższego wydania koncentrować się będzie wokół POPNauki i/lub Nauki 2.0.

Z końcem roku ruszamy też z przygotowaniem wydawnictwa o roboczym tytule "Co badają uniwersyteccy naukowcy". Będzie to zbiór krótkich (dziennikarskich) informacji o najciekawszych projektach naukowych realizowanych na UJ. Chcesz zarekomendować swój projekt, napisz: bozena.podgorni@uj.edu.pl.

Data opublikowania: 14.09.2010
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki