Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Brąz AMP dla żeglarzy z UJ

Wielkim sukcesem zakończył się start naszej reprezentacji w ostatnich zawodach cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Uniwersyteccy żeglarze rozbili medalowy bank: w klasyfikacji drużynowej wśród uniwersytetów nie mieli sobie równych i zdobyli złoty medal, a wśród ogółu startujących brązowy. Indywidualnie najlepsza z naszych trzech załóg zdobyła złoty medal w kategorii uniwersytetów, a w klasyfikacji generalnej zajęła dziesiąte miejsce. W zawodach wzięło udział 55 szkół wyższych i ponad 100 załóg.

Osiągnięcia te sprawiły, że nasza uniwersytecka armada stała się trzecią siłą w polskim żeglarstwie akademickim. Wraz z całorocznym startami w blisko 40 dyscyplinach Akademickich Mistrzostw Polski daje to nadzieję, że na zakończenie rozgrywek Nasza Uczelnia zajmie dwunaste miejsce w Polsce, zaś w kategorii uniwersytetów będzie na piątej pozycji. Jest to ogromny sukces blisko 500 sportowców reprezentujących w minionym roku akademickim barwy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Oficjalne potwierdzenie wyników końcowych nastąpi na tradycyjnej Gali Sportu Akademickiego, która odbędzie się w ostatni weekend października. Wówczas też szerzej podsumowujemy Akademickie Mistrzostwa Polski 2009/2010.

Data opublikowania: 14.10.2010
Osoba publikująca: Leszek Śliwa