Nowe studia na UJ w roku akademickim 2011/2012

Uniwersytet Jagielloński jest uczelnią nie tylko najstarszą w Polsce i bogatą w tradycje, lecz również nowoczesną, wychodzącą naprzeciw zmianom zachodzącym we współczesnym świecie. Idąc z duchem czasu i odpowiadając na oczekiwania kandydatów, Uniwersytet rokrocznie wzbogaca swoją ofertę studiów.

W roku akademickim 2011/2012 uruchomiony zostanie szereg nowych kierunków i specjalności na stacjonarnych i niestacjonarnych studiach pierwszego i drugiego stopnia, m.in. zarządzanie własnością intelektualną, zarządzanie mediami, buddologia, bioinformatyka, wiedza o Holokauście i totalitaryzmach czy pure and applied mathematics prowadzone w języku angielskim, a także wznowiona zostanie specjalność inspekcja sanitarna na kierunku zdrowie publiczne. Ponadto po raz pierwszy oddzielnie przeprowadzone zostaną nabory na poszczególne specjalizacje filologii angielskiej i romańskiej, dzięki czemu kandydaci zyskają szerszy dostęp do oferty studiów filologicznych.

Pełną listę nowych studiów pierwszego i drugiego stopnia na rok akademicki 2011/2012 zamieszczono na stronie www.rekrutacja.uj.edu.pl/oferta-studiow/nowe-studia. Szczegółowe informacje na temat kryteriów kwalifikacji można znaleźć wybierając poszczególne nazwy studiów oraz odwiedzając katalog studiów w systemie ERK.

Data opublikowania: 29.04.2011
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka