Wystawa najcenniejszych zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej - specjalny termin dla Pracowników UJ

W związku z odbywającym się w Krakowie XXVII Kongresem Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliofilów Biblioteka Jagiellońska organizuje wystawę swoich najcenniejszych zbiorów (m.in. pięknie iluminowanych rękopisów średniowiecznych, najwcześniejszych druków, np. odbitek próbnych Gutenberga, cennych grafik i map, autografów Kopernika, Bacha, Chopina).

Ponieważ zbiory te udostępniane są publiczności niezmiernie rzadko, istnieje niepowtarzalna okazja ich zobaczenia. Chcąc stworzyć taką możliwość Pracownikom Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrekcja BJ planuje przedłużenie ekspozycji do 21 września 2011 r. Jedynie w tym dniu będzie można zwiedzić wystawę po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym w Sekretariacie Biblioteki (tel. 12 663 35 55,  12 663 35 61) – w dniach od 6 do 13 września br. Zwiedzanie będzie odbywać się w grupach (około 25 osób) o każdej pełnej godzinie, od 9.00 do 18.00 (o 18.00 ostatnie wejście). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Data opublikowania: 06.09.2011
Osoba publikująca: Kinga Mieszaniec