Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Podwójny sukces pracownika Instytutu Europeistyki UJ – dr. Wojciecha Burka

Adiunkt w Instytucie Europeistyki – dr Wojciech Burek w ostatnich tygodniach otrzymał dwa prestiżowe wyróżnienia – Nagrodę im. Profesora Manfreda Lachsa za najlepszą publikację książkową z dziedziny prawa międzynarodowego publicznego wydaną w 2012 roku (kategoria: pierwsza publikacja książkowa autora) oraz stypendium MNiSW dla wybitnego młodego naukowca.

Nagroda im. Profesora Manfreda Lachsa jest już od 20 lat przyznawana przez sąd konkursowy powoływany przez Fundację im. Profesora Manfreda Lachsa dla najlepszych publikacji książkowych z dziedziny prawa międzynarodowego publicznego. Monografia autorstwa dr Wojciecha Burka pt. Zastrzeżenia do traktatów z dziedziny ochrony praw człowieka" (Instytut Wydawniczy EuroPrawo - Warszawa 2012) w tegorocznym konkursie, została uznana za najlepszą książkę wydaną w 2012 roku, w kategorii pierwsza publikacja książkowa autora.

Warto przypomnieć, że w zeszłorocznym konkursie, analogiczną nagrodą, ale w kategorii kolejna książka danego autora, wyróżniony został inny pracownik Instytutu Europeistyki – dr hab. Paweł Czubik, za książkę pt. Prawo dostępu do konsula (Instytut Europeistyki UJ – Kraków 2011). Jest to wyjątkowa sytuacja, w której w kolejnych edycjach konkursu to prestiżowe wyróżnienie trafia do pracowników tej samej jednostki naukowej.

Stypendium dla wybitnych młodych naukowców jest przyznawane od kilku lat przez MNiSW. Każdego roku MNiSW finansuje ponad sto stypendiów na okres od 1 do 3 lat dla naukowców, którzy nie ukończyli 35 lat i mogą wykazać się istotnymi osiągnięciami naukowymi. Dr Wojciech Burek otrzymał stypendium 3-letnie, na lata 2014-2017.

Data opublikowania: 10.06.2014
Osoba publikująca: Bartosz Zawiślak

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj