Naukowcy przyszłości z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Podczas uroczystej gali kończącej odbywające się w Uniejowie 4. Forum Inteligentnego Rozwoju uhonorowane zostały osoby i instytucje, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, dając podstawę do zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. Wyróżnionym wręczono Polskie Nagrody Inteligentnego Rozwoju.

Nagroda została ustanowiona w 2016 roku. Przyznawana jest organizacjom i osobom, które w swojej działalności wykazują się ukierunkowaniem na przyszłość. Inicjatorem i organizatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem merytorycznym jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

W tym roku nagrodę przyznawano w dziewięciu kategoriach. Osoby, których osiągnięcia w przyszłości przełożą się na inteligentny rozwój polskiej gospodarki, skutkujący poprawą standardu w różnych dziedzinach życia oceniano w kategorii naukowiec przyszłości. W tym zestawieniu znalazło się sześcioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego:

• dr hab. Grzegorz Zuzel z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ,
  • dr Aleksandra Wrońska z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ,
  • dr hab. Katarzyna Młyniec, prof. UJ z Wydziału Farmaceutycznego UJ Collegium Medicum,
  • dr hab. Ewa Zuba-Surma, prof. UJ z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ,
  • dr Marcin Magierowski z Katedry Fizjologii UJ Collegium Medicum,
  • dr n. med. Mateusz K. Hołda z Katedry Anatomii UJ Collegium Medicum.
Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa

Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ