Prace naukowe powstałe na WPiA UJ nagrodzone przez UP RP

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UP RP) ogłosił wyniki 18. konkursu na najlepszą pracę na temat własności intelektualnej. W gronie laureatów znalazło się pięcioro pracowników naukowych oraz studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).

Przedmiotem konkursu są prace habilitacyjne oraz cykle publikacji powiązanych tematycznie stanowiące podstawę nadania stopnia doktora habilitowanego, prace doktorskie, prace magisterskie i prace licencjackie na temat związany z własnością intelektualną, w tym z jej ochroną, zarządzaniem i marketingiem. Do konkursu mogą być zgłaszane prace z zakresu nauk prawnych, technicznych i przyrodniczych. Zwycięzców wyłania jury w składzie: dr hab. Anna Tischner, prof. UJ (Uniwersytet Jagielloński), Edyta Demby-Siwek (prezes UP RP), prof. Jan Błeszyński (Uniwersytet Warszawski), mec. Marek Furtek (Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej), dr Małgorzata Modrzejewska (Uniwersytet Warszawski), prof. Joanna Sieńczyło-Chlabicz (Uniwersytet w Białymstoku), prof. Krystyna Szczepanowska-Kozłowska (Uniwersytet Warszawski) i prof. Helena Żakowska-Henzler (Polska Akademia Nauk).

Jak poinformował UP RP, w tegorocznej edycji konkursu wpłynęło łącznie 35 prac, w tym: 5 habilitacyjnych, 1 doktorska, 26 magisterskich oraz 3 licencjackie. Członkowie jury dokonali oceny zgłoszonych prac i podjęli decyzję o przyznaniu 17 nagród i wyróżnień ufundowanych przez ministrów edukacji i nauki; kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz rozwoju, pracy i technologii.

W gronie laureatów 18. konkursu na najlepszą pracę na temat własności intelektualnej znaleźli się członkowie wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego:

• dr hab. Justyna Ożegalska-Trybalska - nagrodzona przez ministra edukacji i nauki za pracę habilitacyjną Ograniczenia ochrony patentowej a naruszenie patentu,
  • Anna Cielecka - nagrodzona przez ministra edukacji i nauki za pracę licencjacką Rzeczywiste używanie znaku towarowego Unii Europejskiej - aspekt terytorialny,
  • Aleksander Elmerych - nagrodzony przez ministra dziedzictwa narodowego i sportu za pracę magisterską Unijny znak towarowy na tle konwencji WIPO - ochrona i zakres zastosowania,
  • Aleksandra Wieczorkiewicz - nagrodzona przez ministra dziedzictwa narodowego i sportu za pracę magisterską Sampling a prawnoautorska ochrona utworu muzycznego,
  • Magdalena Imburska - wyróżniona przez ministra dziedzictwa narodowego i sportu za pracę magisterską Swoboda wypowiedzi a ochrona znaków towarowych.
Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa

Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ