Laur Verba Veritatis dla Uniwersytetu Jagiellońskiego

W 15. edycji konkursu na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu - Verba Veritatis, organizowanego przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Akademię Leona Koźmińskiego, laurem uznania uhonorowany został Uniwersytet Jagielloński. Wyróżnienie zostało przyznane za zgłoszenie w latach 2006- 2020 aż 11 prac dyplomowych o tej tematyce.

Celem, jaki postawili przed sobą organizatorzy organizowanego od 2006 roku konkursu, jest konsekwentne i efektywne promowanie edukacji na rzecz etyki i odpowiedzialności biznesu. Jest nim też zachęcanie młodych osób, które właśnie wkraczają na rynek pracy, do praktykowania postaw etycznych i odpowiedzialnych oraz zgodnych z zasadami biznesu społecznie odpowiedzialnego.

W jubileuszowej edycji konkursu Verba Veritatis, laurami wyróżnione zostały uczelnie, z których zgłoszono najwięcej prac dyplomowych w całej jego historii.

Laur Uniwersytetowi Jagiellońskiemu przyznano za wkład w podnoszenie poziomu wiedzy i kompetencji z zakresu etyki biznesu, społecznej odpowiedzialności (CSR) i ładu korporacyjnego, przyczyniając się do promowania postaw etycznych wśród studentów i realizacji zasad zrównoważonego rozwoju w biznesie i społeczeństwie.

Prof. Paweł Zajdel laureatem nagrody Francuskiego Towarzystwa Chemicznego
Medal "Cracoviae Merenti" dla  Zamku Królewskiego na Wawelu