Dr hab. Adam Kanigowski z Nagrodą Europejskiego Towarzystwa Matematycznego

15.07.2024
Dr hab. Adam Kanigowski, prof. UJ z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem prestiżowej Nagrody European Mathematical Society (Europejskie Towarzystwo Matematyczne), która została mu wręczona podczas ceremonii otwarcia trwającego w dniach od 15 do 19 lipca IX Europejskiego Kongresu Matematycznego w Sewilli.
więcej o Dr hab. Adam Kanigowski z Nagrodą Europejskiego Towarzystwa Matematycznego
Uznany urolog z najwyższym odznaczeniem Uniwersytetu Jagiellońskiego

28.06.2024
Prof. Shahrokh Shariat, uznany w Europie i na świecie chirurg i specjalista w dziedzinie urologii, został uhonorowany złotym medalem Plus ratio quam vis – najważniejszym odznaczeniem nadawanym przez najstarszą polską uczelnię. Uroczystość wręczenia medalu odbyła się 27 czerwca w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uznany urolog z najwyższym odznaczeniem Uniwersytetu Jagiellońskiego
Profesor Wojciech Gawlik z Nagrodą Komitetu Fizyki PAN

27.06.2024
Prof. Wojciech Gawlik został uhonorowany prestiżową Nagrodą Komitetu Fizyki Polskiej Akademii Nauk za stworzenie wiodącego ośrodka optyki kwantowej i molekularnej oraz za swoje wybitne osiągnięcia w zakresie nieliniowych efektów magnetooptycznych w ośrodkach atomowych i molekularnych. Nagrodę wręczył 25 czerwca przewodniczący Prezydium Komitetu Fizyki PAN prof. Mirosław Karpierz.
więcej o Profesor Wojciech Gawlik z Nagrodą Komitetu Fizyki PAN
Nagroda im. Franka Wilczka za badania nad kryształami czasowymi

25.06.2024
Dr Krzysztof Giergiel został laureatem 3. edycji prestiżowej Nagrody im. Franka Wilczka. Jury nagrodziło go za przełomowe osiągnięcia w dziedzinie kryształów czasowych - obszaru badań zainicjowanego przez samego Franka Wilczka.
więcej o Nagroda im. Franka Wilczka za badania nad kryształami czasowymi
Odnowienie doktoratu prof. Piotra Sztompki

24.06.2024
24 czerwca w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ z okazji odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratu prof. Piotra Sztompki – światowej sławy socjologa, wykładającego na Uniwersytecie Jagiellońskim od 1967 roku, profesora honorowego UJ, byłego prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego, autora licznych książek i artykułów socjologicznych tłumaczonych na wiele języków.
więcej o Odnowienie doktoratu prof. Piotra Sztompki