Nestor krakowskiej stomatologii uhonorowany Złotym OTISEM
nagrody

Nestor krakowskiej stomatologii uhonorowany Złotym OTISEM

13.07.2021
Prof. Stanisław Majewski, twórca nowoczesnego Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum i jego pierwszy dyrektor, otrzymał Nagrodę Zaufania "Złoty OTIS" za dorobek życia w stomatologii. Wyróżnienie jest przyznawane od 2004 roku wybitnym lekarzom, farmaceutom, dziennikarzom, organizacjom pacjentów oraz firmom farmaceutycznym.
więcej o Nestor krakowskiej stomatologii uhonorowany Złotym OTISEM
Medal "Cracoviae Merenti" dla  Zamku Królewskiego na Wawelu

Medal "Cracoviae Merenti" dla Zamku Królewskiego na Wawelu

12.07.2021
Zamek Królewski na Wawelu - symbol polskości, strażnik bezcennego dziedzictwa kulturalnego, miejsce o wyjątkowym i niezrównanym znaczeniu na mapie Polski uhonorowany został najwyższym odznaczeniem Miasta Krakowa - złotym medalem "Cracoviae Merenti". Odznaczenie przyznała Rada Miasta na wniosek Komisji Medalu, w skład której wchodzą: prezydent Krakowa, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz metropolita krakowski.
więcej o Medal "Cracoviae Merenti" dla Zamku Królewskiego na Wawelu
Wręczono Nagrody im. prof. Marka Sycha

Wręczono Nagrody im. prof. Marka Sycha

02.07.2021
30 czerwca w siedzibie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród im. prof. Marka Sycha. Do grona laureatów dołączyli: Joanna Kosałka-Węgiel - nagrodzona za pracę doktorską oraz Mateusz Hołda - uhonorowany za pracę habilitacyjną.
więcej o Wręczono Nagrody im. prof. Marka Sycha
Człowiek Roku 2020 – trzech laureatów konkursu reprezentuje UJ

Człowiek Roku 2020 – trzech laureatów konkursu reprezentuje UJ

25.06.2021
Prof. Tomasz Grodzicki, Marcin Jędrychowski oraz prof. Krzysztof Pyrć zostali wyróżnieni przez redakcję "Gazety Krakowskiej" tytułami "Człowiek Roku 2020". Wyróżnienie przyznawane jest w drodze organizowanego od 30 lat konkursu, w którym nagradzani są naukowcy, artyści, przedsiębiorcy oraz inne osoby zmieniające oblicze Małopolski.
więcej o Człowiek Roku 2020 – trzech laureatów konkursu reprezentuje UJ
Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]
nagrody

Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]

16.06.2021
W Teatrze Variété odbyło się we wtorek uroczyste wręczenie wyróżnień dla wybitnych obywateli miasta, firm zaangażowanych w działania kulturalne Krakowa, a także autorów najlepszych prac dyplomowych o krakowskiej tematyce. W gronie nagrodzonych znaleźli się m.in. badacze z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ).
więcej o Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]