Robert Szuchta i Agnieszka Cahn odebrali Nagrodę im. ks. Stanisława Musiała

01.03.2024
W piątek 1 marca na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie laureaci Nagrody im. ks. Stanisława Musiała odebrali pamiątkowe menory i dyplomy honorowe. Za twórczość nagrodzony został Robert Szuchta, autor fundamentalnej i mającej charakter popularyzatorski pracy "1000 lat historii Żydów polskich. Podróż przez wieki", a za działalność społeczną mieszkająca w Cambridge Agnieszka Cahn, badaczka historii myślenickich Żydów.
więcej o Robert Szuchta i Agnieszka Cahn odebrali Nagrodę im. ks. Stanisława Musiała
Badaczki Uniwersytetu Jagiellońskiego z Nagrodami Ministra Nauki

20.02.2024
W niedzielę 18 lutego z okazji Dnia Nauki Polskiej odbyła się uroczysta gala, podczas której minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek wręczył nagrody najbardziej wyróżniającym się przedstawicielom środowiska naukowego i akademickiego. W gronie uhonorowanych znalazły się prof. Monika Brzychczy-Włoch i prof. Agnieszka Słowik z Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz prof. Małgorzata Barańska z Wydziału Chemii UJ.
więcej o Badaczki Uniwersytetu Jagiellońskiego z Nagrodami Ministra Nauki
Amerykańska nagroda wydawnicza dla uczonej z Instytutu Muzykologii

14.02.2024
Książka dr hab. Anny. G. Piotrowskiej, prof. UJ "From Gypsy to Bohemian: A Study of the Musical Rhapsody" wydana w 2021 roku przez wydawnictwo Brepols w serii Speculum Musicae otrzymała prestiżową Alan Walker Book Award. Nagrodzona publikacja to propozycja całościowego ujęcia historii rapsodii, a zarazem nowatorska próba wyznaczenia na nowo jej znaczenia w kulturze europejskiej, nie tylko muzycznej, m.in. poprzez reinterpretację jej rodowodu.
więcej o Amerykańska nagroda wydawnicza dla uczonej z Instytutu Muzykologii
Student Uniwersytetu Jagiellońskiego wyróżniony w konkursie INTERSTUDENT 2024

09.02.2024
Pochodzący z Kolumbii Esteban Ortiz Escobar, student kierunku International Relations and Area Studies (IRAS) oferowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, został jednym z laureatów 14. edycji konkursu INTERSTUDENT. Nagrodę przyznano mu w trakcie organizowanej w tym roku przez Politechnikę Poznańską konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce” za wyjątkowe osiągnięcia w działalności charytatywnej.
więcej o Student Uniwersytetu Jagiellońskiego wyróżniony w konkursie INTERSTUDENT 2024
Nagroda im. ks. Stanisława Musiała dla Roberta Szuchty i Agnieszki Cahn

06.02.2024
1 marca na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie zostanie wręczona Nagroda im. ks. Stanisława Musiała, przyznawana osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. Za twórczość nagrodzony został Robert Szuchta, a za działalność społeczną - Agnieszka Cahn.
więcej o Nagroda im. ks. Stanisława Musiała dla Roberta Szuchty i Agnieszki Cahn