Prof. Katarzyna Fazan ponownie nagrodzona za książkę o Kantorze

24.04.2020
Polskie Towarzystwo Badań Teatralnych (PTBT) uznało za najlepszą publikację książkową z zakresu wiedzy o dramacie, teatrze i widowiskach tom Kantor. Nie/Obecność dr hab. Katarzyny Fazan, prof. UJ z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. To już druga nagroda dla tej publikacji w ostatnim czasie.
więcej o Prof. Katarzyna Fazan ponownie nagrodzona za książkę o Kantorze

Biblioteka Kraków nagrodziła badacza Wydziału Filologicznego

20.04.2020
W kwietniu laureatem Nagrody Krakowska Książka Miesiąca, promującej najciekawsze książki na rynku księgarskim, został dr Michał Milczarek z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyróżnienie to otrzymał za książkę Donikąd. Podróże na skraj Rosji. Wręczenie nagrody w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" przy Bibliotece Kraków odbędzie się w późniejszym terminie.
więcej o Biblioteka Kraków nagrodziła badacza Wydziału Filologicznego

Dwaj fizycy z UJ nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

07.04.2020
Dr hab. Bogdan Damski i dr hab. Marek Rams z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego zostali laureatami Nagrody im. Mariana Mięsowicza. Polska Akademia Umiejętności (PAU) przyznała im to wyróżnienie za pracę "Quantum fidelity in the thermodynamic limit" opublikowaną w "Physical Review Letters".
więcej o Dwaj fizycy z UJ nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla badaczki z UJ CM

06.04.2020
Dr Anna Dobrut z Katedry Mikrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum została wyróżniona certyfikatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii "Naukowiec przyszłości" za realizację dwóch projektów badawczych.
więcej o Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla badaczki z UJ CM

Nagroda dla Wydawnictwa UJ na Poznańskich Targach Książki

13.03.2020
Pierwszego dnia Poznańskich Targów Książki ogłoszono laureatów konkursów organizowanych przez Wydawnictwo Naukowe UAM. Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymała publikacja Aktion gegen Universitäts-Professoren (Kraków, 6 listopada 1939 roku) i okupacyjne losy aresztowanych prof. Ireny Paczyńskiej, która ukazała się w ubiegłym roku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nagroda dla Wydawnictwa UJ na Poznańskich Targach Książki