Biblioteka Kraków nagrodziła najnowszą książkę historyka z UJ

19.11.2019
"O historii nie dla idiotów" prof. Andrzeja Nowaka z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymała tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca Listopada. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o Krakowie. Wręczenie nagrody połączone z wieczorem autorskim odbędzie się 28 listopada br. (godz. 18.00) w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" przy Bibliotece Kraków (ul. Szczepańska 1).
więcej o Biblioteka Kraków nagrodziła najnowszą książkę historyka z UJ
mobilna

Nico van Straalen uhonorowany doktoratem honoris causa UJ

19.11.2019
19 listopada 2019 w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius UJ odbyła się uroczystość przyznania doktoratu honoris causa zasłużonemu holenderskiemu biologowi prof. Nico van Straalenowi.
więcej o Nico van Straalen uhonorowany doktoratem honoris causa UJ
nagrody i wyróżnienia

Profesor Andrzej Nowak odznaczony Orderem Orła Białego

11.11.2019
Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Profesor Andrzej Nowak odznaczony Orderem Orła Białego

Naukowcy z UJ wśród laureatów Nagrody Prezesa Rady Ministrów

05.11.2019
Jak co roku prezes Rady Ministrów uhonorował wybitnych naukowców i artystów. W gronie nagrodzonych za rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz działalność naukową i wdrożeniową za rok 2018 znaleźli się badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr hab. Przemysław Błyszczuk, dr hab. Wojciech Brzezicki, dr hab. Janusz Dąbrowski, prof. UJ oraz dr Łukasz Bola.
więcej o Naukowcy z UJ wśród laureatów Nagrody Prezesa Rady Ministrów
nagrody

Nagrodzono autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej

04.11.2019
Joanna Lisek, Alicja Maślak-Maciejewska i Maria Cieśla zostały tegorocznymi laureatkami Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. Autorzy nagrodzonych książek spotkali się 4 listopada w Collegium Novum.
więcej o Nagrodzono autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej