Nagrody za najlepsze prace dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa

01.02.2024
W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w Konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków na najlepsze prace studialne, naukowe oraz popularyzatorskie, dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa - edycja 2023. W gronie uhonorowanych znalazło się dwoje autorów rozpraw doktorskich, które zostały obronione w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Nagrody za najlepsze prace dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa
Nagrody za prace z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym

02.01.2024
Komisja konkursowa, w której składzie znaleźli się eksperci z zakresu ochrony klientów podmiotów rynku finansowego reprezentujący różne ośrodki naukowe w Polsce, podjęła decyzję w sprawie rozstrzygnięcia VI Konkursu o Nagrodę Rzecznika Finansowego. W gronie laureatów znaleźli się autorzy prac obronionych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).
więcej o Nagrody za prace z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym
Wręczono Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

14.12.2023
13 grudnia w siedzibie Wydawnictwa Literackiego w Krakowie odbyła się uroczystość, podczas której ogłoszono laureatów XXIII edycji konkursu im. W. Felczaka i H. Wereszyckiego, w którym nagradzane są publikacje dotyczące dziejów Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacji z Polską w okresie od średniowiecza do współczesności. Ustanowione przez krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego i Wydział Historyczny UJ nagrody odebrali Dušan Fundić i Miklós Mitrovits.
więcej o Wręczono Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego
Naukowcy UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów

11.12.2023
Rozprawa doktorska dr Karoliny Wandy Olszowskiej z Wydziału Historycznego UJ oraz całokształt działalności naukowej i dydaktycznej prof. Tomasza Brzozowskiego z Wydziału Lekarskiego UJ CM zostały nagrodzone przez Prezesa Rady Ministrów w roku 2023 za rok 2022. Laureatów w trybie konkursu wyłania zespół ds. nagród, któremu w kadencji 2019-2023 przewodniczy prof. Tomasz Giaro z Uniwersytetu Warszawskiego.
więcej o Naukowcy UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów
Nagroda Ministra Edukacji i Nauki dla profesora Mateusza Hołdy

08.12.2023
W czwartek 7 grudnia w siedzibie resortu nauki młodzi badacze otrzymali nagrody Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia naukowe. Wśród uhonorowanych znalazł się prof. Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego "Collegium Medicum. To pierwszy polski naukowiec, któremu przyznano tytuł profesora belwederskiego przed ukończeniem 30 roku życia.
więcej o Nagroda Ministra Edukacji i Nauki dla profesora Mateusza Hołdy