nagrody

Rektor UJ nagrodzony za zasługi dla rozwoju Instytutu Konfucjusza

11.12.2019
10 grudnia podczas zamknięcia International Chinese Language Education Conference rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak otrzymał nagrodę honorową za zasługi dla utworzenia i ciągłego wsparcia Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ "Instytut Konfucjusza w Krakowie", które jest jednostką popularyzującą kulturę Państwa Środka.
więcej o Rektor UJ nagrodzony za zasługi dla rozwoju Instytutu Konfucjusza

Prof. Piotr Chłosta i Szpital Uniwersytecki zwycięzcami konkursu Termedii

09.12.2019
W tym roku już po raz dziewiętnasty wydawnictwo Termedia ogłosiło wyniki konkursu, „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny", którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które odniosły sukces w ochronie zdrowia.
więcej o Prof. Piotr Chłosta i Szpital Uniwersytecki zwycięzcami konkursu Termedii

Naukowcy przyszłości z Uniwersytetu Jagiellońskiego

06.12.2019
Podczas uroczystej gali kończącej odbywające się w Uniejowie 4. Forum Inteligentnego Rozwoju uhonorowane zostały osoby i instytucje, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, dając podstawę do zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. Wyróżnionym wręczono Polskie Nagrody Inteligentnego Rozwoju.
więcej o Naukowcy przyszłości z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wręczono Nagrodę im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

03.12.2019
Serbski historyk Vojislav G. Pavlović oraz autorzy francuskiego komiksu o Witoldzie Pileckim - Gaëtan Nocq i Isabelle Davion, zostali tegorocznymi laureatami Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego, przyznawanej za badania nad dziejami Europy Środkowo-Wschodniej. Laureatów konkursu ogłoszono podczas uroczystszego wręczenia nagród, które odbyło się 3 grudnia w siedzibie Wydawnictwa Literackiego przy ul. Długiej w Krakowie.
więcej o Wręczono Nagrodę im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego
nagrody

Elsevier Research Impact Leaders Awards 2019 dla UJ CM

03.12.2019
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum (UJ CM) został nagrodzony w konkursie Elsevier Research Impact Leaders Awards 2019. Nagrody wręczono podczas gali 4. edycji konferencji "Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą", która odbyła się 2 grudnia w Warszawie. Pamiątkową statuetkę w imieniu władz najstarszej polskiej uczelni odebrał prorektor ds. CM prof. Tomasz Grodzicki.
więcej o Elsevier Research Impact Leaders Awards 2019 dla UJ CM