Studenci UJ zwycięzcami konkursu Una Europa Prize

Studenci UJ zwycięzcami konkursu Una Europa Prize

06.05.2021
W lutym 2021 roku podczas pierwszego Kongresu Studentów Una Europa ogłoszony został konkurs Una Eropa Prize, mający na celu zaprezentowanie wizji uniwersytetu przyszłości oczami studentów. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie krótkiego filmu przedstawiającego wizję i wartości Una Europa. 6 maja br. podczas walnego zgromadzenia Una Europa odbyła się wirtualna ceremonia wręczenia nagród trzem zwycięskim zespołom. Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się studenci UJ.
więcej o Studenci UJ zwycięzcami konkursu Una Europa Prize
Prof. Stanisław Kistryn i Lara Maria Guedes twarzami internacjonalizacji UJ

Prof. Stanisław Kistryn i Lara Maria Guedes twarzami internacjonalizacji UJ

26.04.2021
Studiująca na UJ Lara Maria Guedes Gonçalves Costa została uznana jedną z najlepszych studentek zagranicznych w Polsce oraz zwyciężczynią konkursu Interstudent 2021. Z kolei prof. Stanisława Kistryna, pełnomocnika rektora UJ ds. współpracy w ramach Una Europa, uhonorowano Nagrodą "Gwiazda Umiędzynarodowienia 2021". Laureaci nagród ogłoszeni zostali podczas przeprowadzonej online gali towarzyszącej dorocznej konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce".
więcej o Prof. Stanisław Kistryn i Lara Maria Guedes twarzami internacjonalizacji UJ
Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM
nagrody

Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM

21.04.2021
Prof. Tomasz Grodzicki, prorektor UJ ds. Collegium Medicum, został tegorocznym laureatem Nagrody im. prof. Andrzeja Steciwko. Decyzja o przyznaniu wyróżnienia została ogłoszona 19 kwietnia podczas inauguracji 15. TOP MEDICAL TRENDS 2021 - ważnego wydarzenia naukowego w Polsce, gromadzącego przedstawicieli i liderów wszystkich dziedzin medycyny.
więcej o Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM
Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego
nagrody mobilna

Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego

20.04.2021
Marcin Sroka, doktorant Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (WMiI UJ), otrzymał Nagrodę im. Kazimierza Kuratowskiego przyznawaną za osiągnięcia naukowe z matematyki osobom, które nie ukończyły 30 lat. Jury nagrodziło go za prace z analizy geometrycznej dotyczące istnienia i regularności rozwiązań kwaternionowego równania Monge’a-Ampére’a.
więcej o Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego
Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"
nagrody i wyróżnienia

Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"

24.03.2021
Maciej Bukowski z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem nagrody publiczności w krajowym etapie polskiej edycji konkursu "Ma Thèse en 180 Secondes" (Mój doktorat w 180 sekund), w którym 13 doktorantek i doktorantów z 11 uczelni i ośrodków badawczych z całej Polski miało możliwość przedstawić swoją pracę naukową w formie filmu wideo, po francusku i w nie więcej niż trzy minuty.
więcej o Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"