Specjaliści z SU i USD  wyróżnieni w plebiscycie „Hipokrates 2018”
nagrody

Specjaliści z SU i USD wyróżnieni w plebiscycie „Hipokrates 2018”

13.11.2018
12 listopada w Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbyła się uroczysta gala, podczas której wyróżniono lekarzy, pielęgniarki, położne oraz szpitale wybrane w plebiscycie czytelników „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. Wśród wyróżnionych znaleźli się wybitni specjaliści ze Szpitala Uniwersyteckiego i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.
więcej o Specjaliści z SU i USD wyróżnieni w plebiscycie „Hipokrates 2018”
Nagroda "Literatury na Świecie" dla profesor Magdaleny Siwiec

Nagroda "Literatury na Świecie" dla profesor Magdaleny Siwiec

09.11.2018
Redakcja miesięcznika "Literatura na Świecie" po raz 25. wyróżniła twórców, tłumaczy i wydawnictwa, którzy jej zdaniem zabłysnęli w 2017 roku. Wśród tegorocznych laureatów jest dr hab. Magdalena Siwiec z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nagroda "Literatury na Świecie" dla profesor Magdaleny Siwiec
Nagrodzono dziennikarki promujące naukę i tematykę szkolnictwa wyższego

Nagrodzono dziennikarki promujące naukę i tematykę szkolnictwa wyższego

25.10.2018
Aleksandra Potoczek z TVN oraz Agata Jędrzejczyk-Dyląg, Anna Kaszewska i Alicja Popiel z TVP Kraków uhonorowane zostały nagrodami Phil Epistemoni ("Przyjacielowi Nauki") przyznawanymi przez Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa dziennikarzom i publicystom za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz szkolnictwa wyższego, nauki oraz kultury i sztuki.
więcej o Nagrodzono dziennikarki promujące naukę i tematykę szkolnictwa wyższego
Nagroda za złamanie kolejnych barier w medycynie

Nagroda za złamanie kolejnych barier w medycynie

24.10.2018
Dr hab. Justyna Drukała z Zakładu Biologii Komórki na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego została wyróżniona przez portal Rynek Zdrowia.
więcej o Nagroda za złamanie kolejnych barier w medycynie
Poznaliśmy autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej

Poznaliśmy autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej

24.10.2018
Joanna Nalewajko-Kulikov, Grzegorz Krzywiec i Agnieszka Żółkiewska - to pierwsi laureaci Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. Autorzy nagrodzonych książek spotkali się 23 października w Collegium Novum.
więcej o Poznaliśmy autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej