Nagroda Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego dla Piotra Majora

Nagroda Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego dla Piotra Majora

21.06.2018
W środę 20 czerwca w Domu Lekarskim odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego im. prof. Marka Sycha. Jej laureatem został dr hab. Piotr Major z II Katedry Chirurgii Ogólnej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Wyróżnienie to przyznano za pracę habilitacyjną "Wybrane czynniki wpływające na bezpieczeństwo operacji bariatrycznych u chorych leczonych chirurgicznie z powodu otyłości olbrzymiej".
więcej o Nagroda Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego dla Piotra Majora
Dr hab. Artur Jurczyszyn laureatem Nagrody im. Tadeusza Browicza

Dr hab. Artur Jurczyszyn laureatem Nagrody im. Tadeusza Browicza

18.06.2018
W siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody im. Tadeusza Browicza PAU dla młodych badaczy. W tym roku jej laureatem został dr hab. Artur Jurczyszyn z Katedry Hematologii UJ CM. Wyróżnienie zostało przyznane za opracowanie oryginalnego indeksu prognostycznego w pierwotnej białaczce plazmatycznej.
więcej o Dr hab. Artur Jurczyszyn laureatem Nagrody im. Tadeusza Browicza
Nagroda im. dr. Pawła Stępki dla Weroniki Świerczyńskiej-Głowni

Nagroda im. dr. Pawła Stępki dla Weroniki Świerczyńskiej-Głowni

08.06.2018
Laureatką Nagrody im. dr. Pawła Stępki została dr hab. Weronika Świerczyńska-Głownia z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ za książkę "Działalność programowa telewizji publicznej". Wyróżnienie przyznaje co roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Uniwersytet Warszawski. Nagrodzony tytuł ukazał się nakładem Wydawnictwa UJ.
więcej o Nagroda im. dr. Pawła Stępki dla Weroniki Świerczyńskiej-Głowni
Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni

Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni

24.05.2018
Szósta gala wręczenia nagród środowiska studenckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego już za nami. W tym roku „Laudacje studenckie” otrzymali: dr hab. Piotr Szwedo, Danuta Kowalczyk, Katarzyna Nowakowska, Dorota Kwapisz, prof. Tadeusz Włudyka oraz Maria Stós.
więcej o Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni
Opublikowana przez Wydawnictwo UJ książka wyróżniona w konkursie Academia 2018
nagrody i wyróżnienia

Opublikowana przez Wydawnictwo UJ książka wyróżniona w konkursie Academia 2018

21.05.2018
"Wybrane zagadnienia z onkologii głowy i szyi. Podręcznik dla lekarzy i studentów" - praca zbiorowa pod redakcją naukową Jana Zapały i Grażyny Wyszyńskiej-Pawelec, którą opublikowało Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymała jedno z sześciu wyróżnień specjalnych w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową Academia 2018.
więcej o Opublikowana przez Wydawnictwo UJ książka wyróżniona w konkursie Academia 2018