Uhonorowano autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej

20.11.2020
Za nami 3. edycja Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. W tym roku kapituła, której przewodniczy dziekan Wydziału Historycznego UJ prof. Stanisław Sroka, nagrodziła 3 tytuły. W uroczystości, która z uwagi na sytuację epidemiologiczną odbyła się online, uczestniczyła prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej.
więcej o Uhonorowano autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej
Kolejna uczona z UJ z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020

Kolejna uczona z UJ z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020

12.11.2020
Dr hab. Renata Wietecha-Posłuszny, prof. UJ z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii naukowiec przyszłości. Kapituła konkursu doceniła w ten sposób prowadzone przez nią badania m.in. nad opracowaniem metodologii szybkiego wykrywania substancji psychotropowych w pigułkach gwałtu oraz materiale biologicznym pobranym od ofiar.
więcej o Kolejna uczona z UJ z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020
Miasto Kraków nagrodziło uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Miasto Kraków nagrodziło uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

30.10.2020
Przyznano Nagrody Miasta Krakowa. Wśród laureatów tego prestiżowego wyróżnienia znaleźli się badacze z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ). Komisja pod przewodnictwem prof. Jana Ostrowskiego nagrodziła także szczególnie wartościowe prace dyplomowe, które zostały napisane na najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Miasto Kraków nagrodziło uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Nagrody naukowe im. Mikołaja Kopernika dla naukowców z UJ

Nagrody naukowe im. Mikołaja Kopernika dla naukowców z UJ

27.10.2020
Polska Akademia Umiejętności (PAU) przyznała Nagrody naukowe im. Mikołaja Kopernika. Wręczane są co 5 lat uczonym związanym z nauką polską, którzy są autorami prac wyróżniających się szczególnie wysoką wartością naukową. W gronie laureatów znalazło się dwoje naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr hab. Anna Barnacka i prof. Wojciech Kucharz.
więcej o Nagrody naukowe im. Mikołaja Kopernika dla naukowców z UJ
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla uczonej z UJ CM

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla uczonej z UJ CM

22.10.2020
Dr Monika Marcinkowska z Zakładu Chemii Leków Wydziału Farmaceutycznego została wyróżniona certyfikatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii naukowiec przyszłości. Kapituła konkursu doceniła w ten sposób prowadzone przez nią badania, których celem jest opracowanie nowych pochodnych dostosowanych do potrzeb terapii przeciwudarowej.
więcej o Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla uczonej z UJ CM