Matematyczne nagrody dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
nagrody mobilna

Matematyczne nagrody dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

19.03.2021
Polskie Towarzystwo Matematyczne (PTM) wyłoniło najlepszych matematyków. Laureatem Nagrody im. Stefana Banacha został prof. Jerzy Weyman z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z kolei Nagrodę PTM dla Młodych Matematyków za 2020 rok przyznano Marcinowi Sroce, doktorantowi w Instytucie Matematyki UJ.
więcej o Matematyczne nagrody dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu
nagrody i wyróżnienia

Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu

05.03.2021
Dziennikarz i historyk Marian Turski oraz działaczka społeczna Anna Brzyska zostali laureatami Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2020. Wyróżnienie to jest przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego w dwóch kategoriach: za twórczość promującą ducha dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej oraz za podejmowanie inicjatyw społecznych na rzecz pojednania.
więcej o Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu
Uniwersyteccy naukowcy laureatami Nagrody Ministra Edukacji i Nauki
nagrody i wyróżnienia

Uniwersyteccy naukowcy laureatami Nagrody Ministra Edukacji i Nauki

22.02.2021
19 lutego, w Dniu Nauki Polskiej, w trakcie gali zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłoszone zostały nazwiska laureatów Nagrody Ministra. Wśród wyróżnionych osób znalazło się siedmioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nagrody przyznawane są w 5 kategoriach – za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz za całokształt dorobku.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy laureatami Nagrody Ministra Edukacji i Nauki
Trzech naukowców z UJ z Nagrodą Duncana Blacka
nagrody

Trzech naukowców z UJ z Nagrodą Duncana Blacka

26.01.2021
Trzej badacze, łączący dorobek kilku dyscyplin w ramach pracy zespołowej prowadzonej w Centrum Badań Ilościowych nad Polityką UJ - prof. Jarosław Flis (Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej), prof. Wojciech Słomczyński (Instytut Matematyki) oraz dr Dariusz Stolicki (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych) zostali nagrodzeni za najlepszy artykuł opublikowany w 2020 r. w czasopiśmie "Public Choice".
więcej o Trzech naukowców z UJ z Nagrodą Duncana Blacka
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla 20 naukowców z UJ
nagrody

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla 20 naukowców z UJ

07.01.2021
Centrum Inteligentnego Rozwoju podało laureatów Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii naukowiec przyszłości. Uhonorowano nią 20 badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla 20 naukowców z UJ